SALON.cz

Sophnet: Z Japonska do celého světa

Japonskou značku Sophnet založil před třinácti lety designér Hirofumi Kiyonaga, původně pojmenovanou jako Soph. Značka byla od počátku určená především mladým lidem preferující pohodlný streetwear.

Od roku 2002 však začala značka Soph oslovovat různé umělce, díky nimž vznikaly speciální kolekce. Mezi prvními byl i japonský známý ilustrátor Tatsuo Miyajima nebo anglický vizuální umělec Julian Opie, vystavující několikrát i v Praze. Tyto spolupráce se časem rozrostly i o kolaborace s většími nadnárodními labely, a tak se Hirofumi Kiyonaga rozhodl upravit název značky na Sophnet, v překladu „síť Soph“.

V dnešní době nabízí značka každou sezónu celkem tři kolekce, ležernější Sophnet, elegantnější Uniform Experiment a sportovní F.C.R.B., což jsou zkratky pro anglický fotbalový klub F.C. Real Bristol.

Letošní letní kolekce Sophnet je opět především o pohodlí a praktičnosti. Najdeme v ní klasicky trička s potisky, kostkované košile, volné šortky a džíny. Pochopitelně nechybí ani doplňky jako jsou kšiltovky nebo sluneční brýle.

Více info na: www.soph.net

pánská kostkovaná košile, modré triko s Mickey Mousem a džíny SOPHNET pánská kostkovaná košile, světle modré triko s potiskem a béžové kraťasy SOPHNET pánská bílá softballová košile, šedé triko s dlouhým rukávem a béžové šortky SOPHNET pánské bílé triko s potiskem SOPHNET pánská tmavě modrá kšiltovka, kostkovaná modrá košile, bílé tílko a džíny SOPHNET pánské šedé triko s potiskem SOPHNET pánské modro-bílé pruhované triko a šortky se vzorem SOPHNET pánské šedé triko s Mickey Mousem a tmavě zelené kraťasy SOPHNET pánská tmavě modrá kšiltovka a zelené triko SOPHNET pánské zelené triko s potiskem a džíny SOPHNET pánské žluté triko s potiskem a maskáčová vesta SOPHNET pánský džínový oblek a červeno-černé triko s pruhy SOPHNET

Mohlo by vás zajímat: