SALON.cz

Ben Sherman: Oblíbená značka mods

Značku Ben Sherman založil v šedesátých letech minulého století Angličan Arthur Benjamin Sugarman

Jako dvacetiletý emigroval Benjamin po druhé světové válce do Spojených států amerických. Usadil se v Californii, kde také poznal svoji ženu a začal pracovat v oděvní firmě svého tchána. Při vyřizování žádosti o americké občanství si jako symbol nového začátku v nové zemi změnil jména na Ben Sherman.

Bohužel nedlouho na to vážně onemocněla jeho maminka v rodné Anglii, a tak Ben nechal práce a přestěhoval se s rodinou zpět do rodného Brigtonu. Byl sice bez práce, ale věděl, že má již bohaté znalosti z oděvního průmyslu, které může v Anglii skvěle využít. Pronajmul si tedy starou továrnu a začal s výrobou košil a triček.

Nejprve bral zakázky od cizích firem. Jelikož byl však nadaný nejen na obchod, ale i na navrhování, rozhodl se v roce 1963 zkusit i vlastní kolekci Ben Sherman. I přesto, že první reakce na jeho vlastní tvorbu nebyly příliš pozitivní, Benův zápal pro kvalitní materiál, nové barvy a design zvítězil a košile si brzy našly své příznivce. Zvláště populární se staly mezi tehdejší anglickou mládeží, tzv. mods, kteří se vzhlédli především v italském způsobu životy, tedy ve všem související s módou, hudbou a v neposlední řadě skútry. Košile Bena Shermana se v té době staly natolik populární, že výroba ani nestíhala vyhovět všem objednávkám.

Po téměř padesáti letech své existence si značka Ben Sherman stále drží své čelní postavení. Oblibu má i dnes mezi mladými lidmi a své místo nachází jak u vyznavačů komerčnějšího brit popu, tak alternativnějších hudebních žánrů jakými jsou ska, 2tone a další.

Bohužel stejně jako například značky Londsdale a Fred Perry si její oblečení oblíbily i některé neonacistické skupiny. Sama značka se od těchto zákazníků snaží distancovat, každopádně ovlivnit kdo její oblečení bude nosit nelze a ani nemá cenu. Doufejme proto, že podobných příznivců alespoň nebude přibývat.

Ať už je to jakkoliv, značka se stále zaměřuje nejen na kvalitu, ale i pohodlný a moderní design. Letošní zimní pánská kolekci je plná tlumených barev, které vychází z celkového konceptu labelu.

Více info na: www.bensherman.com

pánská kostkovaná košile a zelené kalhoty Ben Sherman pánská džínová košile a modré kalhoty Ben Sherman pánská modrá kostkovaná košile a červené kalhoty Ben Sherman pánská světlá košile a modré kalhoty Ben Sherman pánský fialový svetr s bílými pruhy a hnědé kalhoty Ben Sherman pánský šedý svetr a oranžové kalhoty Ben Sherman pánský hnědý zapínací svetr se vzorem, pruhovaná košile a modré kalhoty Ben Sherman pánské šedé sako a hnědé kalhoty Ben Sherman pánská červená bunda, šedé sako, fialová košile a hnědé kalhoty Ben Sherman pánská šedá vesta, šedý svetr a oranžové kalhoty Ben Sherman pánská vínová bunda a červené kalhoty Ben Sherman pánský modrý zapínací svetr, žlutá kostkovaná košile a tmavě modré džíny Ben Sherman pánská béžová bunda, červený svetr s pruhy a černé kalhoty Ben Sherman pánský zelený kabát, zelený svetr, fialové kalhoty a tyrkysová taška Ben Sherman

Mohlo by vás zajímat: