Vzhůru do stavu bez tíže!

hlavní obrázek

Splnit dětské sny o létání, překonat přitažlivost zemskou nebo bez mávnutí kouzelné hůlky přenést ženu do pohádkové lesní říše.

kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout)
 

To všechno dokáže návrhářka Josefína Bakošová s kusem látky a trochou šicích potřeb.

A samozřejmě s notnou dávkou talentu. Ve svém oděvním ateliéru Chi-chi vytváří autorské kolekce s poutavou a originální městskou módou, které jsou díky nenásilnému spojení pohybu a elegance skvělým přínosem mladé a nezávislé české módní scény. Dokázala to i svou poslední odlehčenou kolekcí Levitace, úspěšně představenou na letošním Desigbloku.

Když se plní sny
Josefína Bakošová absolvovala po studiu střední výtvarné školy Václava Hollara obor Loutková a Alternativní scénografie na Divadelní fakultě AMU, a přestože jí ilustrace ani divadlo není cizí a umělecké otisky jejích prstů můžeme najít na mnoha divadelních kostýmech, několika scénách, v  knize nebo grafice divadla vosto5, známá je dnes především díky oděvnímu návrhářství.

K vlastní značce ale většinou nevede lehká cesta a tak ani ateliér Chi-chi neměl trasu předem vyšlapanou. Předcházelo mu otevření galerie Hard-de-core na Senovážném náměstí v Praze, ve spolupráci s výtvarnicí Petrou Krčkovou. Oběma ženám se společnými silami podařilo propojit tvůrčí dílnu s prodejním místem, kde mohou nabízet výrobky nejen své vlastní, ale také mnoha dalších mladých umělců, a tak tu pod jednou střechou naleznete bytové doplňky, oděvy, šperky i mnoho dalšího. Místo zůstalo i pro tvořivé šití.

A teď prosím tu o Karkulce
Do všeobecného povědomí vstoupily obě výtvarnice v loňském roce plně kompaktní kolekcí Česká žena v českém lese. Návrhářky v ní představily střihově nápadité, hravé a zároveň velice pohodlné modely, ve kterých se neztratíte ve městě ani mezi stromy. Předlohou pro ně se stala jakási moderní forma Červené Karkulky - mladá dívka, která se ocitá uprostřed lesa mimo civilizaci. Celá kolekce tone v příjemných měkkých černo-stříbrno-šedivých tónech, vtipně doplněných o dominantní fosforově zelený detail. A protože ve správné pohádce nemůže chybět myslivec, jeho roli i roli tváře ateliéru na sebe vzala herečka Petra Nesvačilová.

Sny o létání
Letošní kolekce Levitace je již plně v kompetenci Josefíny Bakošové a velice dobře navazuje na loňské úspěchy. Její hlavní myšlenkou jsou nenaplněné sny o létání, a proto jsou všechny modely lehké, vzdušné a svéhlavě nespoutané. Bílé šaty evokují balónové vznášení vzduchem, černé a stříbrné odstíny modelů, doplněné o reflexní barvy zvýrazňovacích fixů, působí osvobozujícím dojmem a díky své střihové propracovanosti umožňují pohodlné variabilní nošení a příjemnou možnost volby.

Veškeré zboží ateliéru Chi-chi můžete zakoupit v show-roomu galerie Hard-de-core.

Více na: www.harddecore.cz a www.chi-chi.cz

kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Levitace (foto Standa Merhout) kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese kolekce Česká žena v českém lese
autor: Meggie

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR