Vídeňský výlet I: Buntwaesche

hlavní obrázek

Vídeň je hlavním městem našich sousedů, tak proč si tam neudělat výlet za módou? Já jsem tento výlet podnikla a ráda bych vám doporučila čtyři obchůdky místních návrhářů a nadšenců do módy. Prvním zastavením je barevný obchůdek Buntwaesche.

pohled z ulice pohled z ulice paní majitelka paní majitelka dílna dílna pohled do ulice pohled do ulice pohled z ulice na obchod Buntwaesche pohled z ulice na obchod Buntwaesche interiér obchodu Buntwaesche interiér obchodu Buntwaesche paní majitelka obchodu Buntwaesche paní majitelka obchodu Buntwaesche interiér obchodu Buntwaesche interiér obchodu Buntwaesche
 

Obchod se nachází kousek od centra Vídně, nedaleko nejznámější nákupní ulice, Mariahilfer Strasse (zmínku o tomto „nákupním cíli“ najdete snad v každém průvodci). Nejlépe se ke krámku dostanete ze stanice metra Neubaugasse, která leží na oranžové lince U3.

Barevný obchod

Krámek nemůžete přehlédnout, neboť vás zaujme hned na první pohled, a to především svojí barevností, o čemž svědčí i jeho název Buntwaesche, což v překladu znamená něco jako pestré prádlo. Interiér působí pozitivně, je zařízený světlými přírodními policemi a stojany na oblečení, takže se zde cítíte skoro jako doma. Je rozdělen na dvě části. V přední části se nachází prodejní pultík a samotné zboží, zadní část je malou dílnou, kde se vyrábí vše, co v obchodě najdete.

Tvorba s láskou

Buntwaesche má dvě paní majitelky. Já jsem se setkala jen s jednou z nich a můj pozitivní dojem z obchodu jen potvrdila, neboť byla velice vstřícná a příjemná. Je vidět, že do svého obchůdku vkládá hodně ze sebe a věnuje mu i svůj volný čas. Náš rozhovor probíhal v angličtině, ale pakliže anglicky ani německy nemluvíte, můžete se tu domluvit dokonce i česky, protože druhá paní majitelka pochází ze Slovenska.

Ruční výroba triček

V sortimentu zboží zde najdete především pánská a dámská trička, která zde vyrábí obě paní majitelky osobně. Nejprve trička ušijí, a to vždy ve dvoubarevné kombinaci, jedna barva je určená na rukávy a druhá na střed trička. Do výroby trička se můžete dokonce zapojit i vy sami, a to výběrem kombinace barev ze vzorníku nabízeném v obchodě. K dispozici je i velká řada potisků vyráběných ručně, technikou sítotisku. Při navrhování potisků se nechávají obě dámy inspirovat jak veselými dětskými malůvkami, tak i kresbami od profesionálních výtvarníků.

Nedílnou součástí nabídky, která se stále rozšiřuje, jsou i ručně šité kalhoty, bavlněné sukně a šaty z tričkoviny, různobarevné plátěné tašky nebo dětské oblečení.

Veškeré zboží firmy Buntwaesche můžete také zakoupit v internetovém obchodě. V případě, že by pro vás Vídeň byla daleko, můžete si tady nakoupit virtuálně! Celý e-shop je bohužel pouze v němčině, ale je velice přehledný, takže se nemusíte obávat, že tento nákup nezvládnete bez znalosti německého jazyka.

Vybrané zboží je samozřejmě možné doručit i do České republiky. Stačí jen zaslat peníze na účet firmy, který vám na požádání bude zaslán e-mailem. Zatím není bohužel možné platit přímo kreditní kartou. Poplatek za dobírku je 3,50 euro a samotná dobírka trvá dva týdny.

Při návštěvě Vídně toto místo určitě nevynechejte. Nejenže si odsud můžete odnést originální suvenýr, který vám bude každý závidět, ale získáte velice příjemný zážitek z nakupování. Já osobně jsem byla nabízeným zbožím a příjemným prostředím tohoto obchůdku nadšena a doufám, že podobný zážitek budete mít i vy.

Buntwaesche
Lindengasse 31-33/1
A-1070 Vídeň

Více info na: www.buntwaesche.at

interiér interiér poličky s oděvy poličky s oděvy interiér interiér interiér interiér interiér obchodu Buntwaesche interiér obchodu Buntwaesche interiér obchodu Buntwaesche interiér obchodu Buntwaesche interiér se stojanem interiér se stojanem dílna se sítotiskem dílna se sítotiskem
autor: Anna

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR