Tip na nákupy v Londýně

hlavní obrázek

Populární londýská čtvrt Notting Hill je stejně fascinující jako romantická komedie z 90. let, která nese stejný název. 

výloha obchodu výloha obchodu leopardí boty Alexander Wang leopardí boty Alexander Wang
 

Aby ne, když se zde film natáčel. Dodnes se zde turisté fotí u známého knihkupectví, kde William (Hugh Grant) poprvé potkal Annu Scott (Julii Roberts). Tato čtvrť má šmrnc! Ve vzduchu je taková zvláštní atmosféra, všude staré antikvariáty, čokoládovny, bleší trhy a místní kavárny, ve kterých se cítíte jako doma.

Obchod, o kterém se vám chci zmínit, se nachází hned po vystoupení z metra po pravé straně. Je celý kobaltově modrý a nazývá se "Retro shop". Věřte mi, pokud vejdete dovnitř, nějakou dobu se zdržíte. Takové poklady, který tento krámek nabízí, jsem dlouho nikde nenašla. 

Můžete zde zakoupit časopisy Vogue z 90. let, kabelky Marc by Marc Jacobs, oblečení od Vivienne Westwood, ale také růžové střevíčky Prada, které nosila Carrie Bradshaw v první sérii známého seriálu Sex ve městě. Ano, kousky jsou většinou z "druhé ruky", ale našla jsem tam i pár originálů.

Doufám, že jsem vás dostatečně navnadila a co nejdříve Notting Hill navštívíte :-)

autor: Jitka

Komentáře

Reaguj
Alka Homerová Reaguj ko -29 ok +8

Krása fakt :) Miluju anglickou módu a pak miluju tyhle taštičky http://neceser.cz/3-kosmeticke-tasticky, když cestuji nesmí chybět v mé kabelce... :)

Kamil Štrof Reaguj ko -27 ok +5

Opravdu skvělá módní inspirace, pokud se módě věnuješ trošku do hloubky, třeba ti příjde vhod stránka http://dokonalostsama.cz/ Kde, je toho opravdu hodně, mě osobně dost pomohla, mají tam opravdu krásné společenské šaty a garde róby :)

 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR

Je nám líto, ale komentáře mohou přidávat pouze zaregistrovaní a přihlášení čtenáři.

Máte-li účet na stránkách Facebook a rádi byste se přihlásili přes něj, pak klikněte na tlačítko níže a povolte aplikaci SALON.

Přihlaš se

Jste-li už na SALONu zaregistrovaní, pak se můžete přihlásit zde:

Nejste-li na SALONu ještě zaregistrovaní a měli byste zájem, pak klikněte na tlačítko níže. K registraci je zapotřebí pouze vaše křestní jméno či přezdívka, email a heslo.

Registruj se