Ugmonk: Trička ve znamení typografie

hlavní obrázek

Neboť často slýcháme od svých přítelů, kamarádů a kolegů, že nakupování je nebaví, rozhodli jsme se věnovat celý měsíc duben především zajímavým pánským e-shopům, které by mohly to jejich trápení alespoň trochu zmírnit.

tričko One hundred (24 USD) tričko One hundred (24 USD) tričko Words aren´t always meant to be read (24 USD) tričko Words aren´t always meant to be read (24 USD) tričko There´s more to life (24 USD) tričko There´s more to life (24 USD)
 

První vlašťovkou bude dnes sice menší, zato moc pěkná americká značka Ugmonk, která má  e-shop přímo na svých stránkách. Ugmonk vznikl celkem nedávno, a to v srpnu roku 2008, kdy si jeho zakladatel, grafický designér Jeff Sheldon, rozhodl svoji lásku k tričkám zhmotnit do podoby vlastní značky a spolu s bratrem si otevřeli nejprve malý kamenný obchod a později i virtuální e-shop.

O tom, že trička Ugmoku se lidem líbí, se Jeff přesvědčil hned po první kolekci, která čítala 200 triček a během chvíle se rozprodala. Posilněn tímto malým úspěchem se rozhodl v Ugmoku pokračovat a jak Jeff na svých stránkách uvádí: "Od té chvíle už nebylo cesty zpět."

Na tričkách Ugmonk najdete především nejrůznější typografické zkratky, číslovky nebo písmena, avšak i nám je jasné, že na své si v tomto případě přijdou nejen milovníci tohoto krásného řemesla. A i přesto, že nabídka Ugmonku není zatím až tak velká, o trička a mikiny je stále velký zájem a  za svými majiteli putují po celém světě.

Všechna trička mají jednotnou cenu 24 dolarů, u mikin stačí tyto dvě číslovky jen přehodit. Poštovné do České republiky činí 15 dolarů.

A na závěr ještě malá poznámka k tajemnému jménu Ugmonk. Sám Jeff nechce vznik tohoto jména prozrazovat a rád by tak nechal prostor každému zákazníkovi pro vlastní interpretaci.

Vice info na: www.ugmonk.com

tričko Path to nowhere (24 USD) tričko Path to nowhere (24 USD) tričko Math Problem (24 USD) tričko Math Problem (24 USD) tričko Two are better than one (24 USD) tričko Two are better than one (24 USD) tričko Clearly ambiguos (24 USD) tričko Clearly ambiguos (24 USD) trička Yes x No (24 USD) trička Yes x No (24 USD) tričko Lowercase (24 USD) tričko Lowercase (24 USD) mikina Lowercase (42 USD) mikina Lowercase (42 USD) mikina And then I woke up (48 USD) mikina And then I woke up (48 USD)
autor: Stela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR