Svetry mají pré

hlavní obrázek

V rámci 35. ročníku veletrhu módy a obuvi Styl a Kabo se již tradičně pořádala také soutěž mladých návrhářů Top Styl Designer, ve které tentokrát zahrála první housle pletenina.

B. Mensah: Simply white - srpen 2009 (foto Styl a Kabo) B. Mensah: Simply white - srpen 2009 (foto Styl a Kabo) A. Kósová: Iluze - únor 2010 (foto Styl a Kabo) A. Kósová: Iluze - únor 2010 (foto Styl a Kabo) A. Kósová: Iluze - únor 2010 (foto Styl a Kabo) A. Kósová: Iluze - únor 2010 (foto Styl a Kabo) J. Marčišová: Combat Future - únor 2010 (foto Styl a Kabo) J. Marčišová: Combat Future - únor 2010 (foto Styl a Kabo) J. Marčišová: Combat Future - únor 2010 (foto Styl a Kabo) J. Marčišová: Combat Future - únor 2010 (foto Styl a Kabo)
 

Soutěž je již od počátků uznávanou součástí módního veletrhu, který má své renomé po celé střední Evropě. Od 90. let, kdy fungovala pod názvem Výtvarník sezóny, je to (bohužel) jediná dlouhodobě fungující soutěž mladých návrhářů u nás.

Většina soutěžních kolekcí pochází z diplomových prací studentů návrhářských škol z české i slovenské republiky. Odborná porota je tvořena zástupci z řad uznávaných tvůrců a návrhářů jako ak. malíř Josef Ťapťuch nebo návrhářka Liběna Rochová. Vítěz soutěže si odnáší finanční odměnu, účast na workshopech nebo výstavy v salónech.

Za dobu svého konání uvedla soutěž do povědomí již spoustu mladých módních tvůrců, pro které je toto ocenění dalším pomyslným skokem do světa nejen české módy. Z přihlášených soutěžích je vybraná sedmička těch, kteří své kolekce prezentují v rámci módního veletrhu, pořádaného dvakrát ročně, vždy koncem zimy a jara. Od jara 2009 je veletrh Styl a Kabo omezen přístupu laické veřejnosti pro zvýšení odbornosti, rozvoje a podpory podnikání.

Vítěz loňského jarního klání Brice Mensah s kolekcí Simply white zvolil netradiční prezentaci bílého splývavého materiálu klasických letních modelů. Ženské tělo obepnuté černým overalem zvýraznilo jednoduchost a kvalitu provedených střihů. Po obou stranách hlavy modelkám vykukovaly dlouhé zlaté prameny. Jedna z dalších favoritek v tomto ročníku byla Alžběta Presová s kolekcí Poslední mohykánky, odrážející konflikt městského a vesnického stylu oblékání.

Letošní rok se finále stalo ženským kláním účastnic z České a Slovenské republiky. Porotou byly vybrány Veronika Benešová s kolekcí Armoured Woman, Bronislava Brůčková s kolekcí Svetrynk, Darina Fábriová s kolekcí Femes, Annamária Kósová s kolekcí Iluze, Jarmila Marčišová s kolekcí Combat Future, Simona Marková  s kolekcí Smím Prosit a Viktoria Vittori s kolekcí Into the Skin.

Porotu nejvíce zaujala a první cenu si odnesla Bronislava Brůčková s netradičním zpracováním pleteniny převáděné v kombinaci s kontrastními punčocháči.

Styl a Kabo: www.bvv.cz/styl
Brice Mensah: www.bricemensah.com
Veronika Benešová: www.fler.cz/user/31036

S. Marková: Smím Prosit - únor 2010 (foto Styl a Kabo) S. Marková: Smím Prosit - únor 2010 (foto Styl a Kabo) S. Marková: Smím Prosit - únor 2010 (foto Styl a Kabo) S. Marková: Smím Prosit - únor 2010 (foto Styl a Kabo) D. Fabriová: Femes - únor 2010 (foto Styl a Kabo) D. Fabriová: Femes - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) B. Brůčková: Svetrynk - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Vittori: Into the Skin - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Vittori: Into the Skin - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Vittori: Into the Skin - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Vittori: Into the Skin - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Vittori: Into the Skin - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Vittori: Into the Skin - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Benešová: Armoured Woman - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Benešová: Armoured Woman - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Benešová: Armoured Woman - únor 2010 (foto Styl a Kabo) V. Benešová: Armoured Woman - únor 2010 (foto Styl a Kabo)
autor: Nika Tesla

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR