Spodní prádlo místo šatů

hlavní obrázek

Nastal konec krásnému spodnímu prádlu uzavřenému mezi čtyřmi stěnami ložnic. Je na čase aby krajkové spodničky a hedvábná kombiné konečně spatřily světlo světa.

John Galliano John Galliano Jonn Galliano Jonn Galliano John Galliano John Galliano Jean Paul Gaultier Jean Paul Gaultier Blumarine Blumarine
 

Do postele? Nikoli.
Také jste si někdy posteskla nad tím, že krásné krajkové spodní prádlo je určené pouze do ložnice. Odvážnější povahy možná napadlo, že by nebylo špatné vyrazit si na večírek v poloprůhledné noční košilce a možná svůj nápad tyto dámy i uvedly v praxi. Sama mám několik poloprůhledných nočních košilek, které si klidného spánku příliš neužily, zato protančených nocí mají na kontě požehnaně… To jen na okraj. Rozhodně nechci nikoho nutit nosit spodní prádlo místo šatů, pouze jsem neodolala pochlubit se svou zálibou. Ačkoli...

Kombiné nebo večerní róba?
Jedním z trendů pro jaro/léto 2008 jsou právě šaty ve stylu spodního prádla, ne-li přímo kombiné, spodničky a rozevláté noční košilky, a to i dlouhé noční košilky namísto večerní róby. Nádherné jsou například letošní kombiné od anglické značky Agent Provocateur, které se přímo vybízí neschovávat pod oblečením, ale přímo je ukázat světu.

Ať už sáhnete po klasickém kombiné nebo si koupíte regulérní šaty v duchu spodního prádla, můžete se těšit na materiály průsvitné jako pavučinka, hladké a splývavé jemně kopírující siluetu těla. Například hedvábí, kvalitní satén, šifón, žoržet a crepe. Tyto materiály lze skvěle kombinovat s krajkou, výšivkou, stužkami a jemnými květinovými aplikacemi.

Barvy, vzory, doplňky.
Barvy nejsou ničím omezeny, noční košilku můžete mít černou stejně jako pastelově fialovou. Ani vzory nejsou zapovězeny, od tygřích vzorů po historizující jemné proužky a květinky.

Pokud byste si na veřejnosti přeci jen v obyčejném kombiné připadala jaksi obnaženě, stačí sáhnout po nějakém kontrastním doplňku. Široký pásek, džínová bundička nebo roztomilé sandálky sexy vzhled zajisté odlehčí. Hodí se i různé barevné plastové náramky a náušnice.

Vše už tu někdy bylo…
Spodní prádlo odkryté světlu světa z pod triček a svetrů není ničím novým. Stačí si vzpomenout na zpěvačku Madonnu v roce 1990 a na její koncertní turné k albu Blonde Ambition. Okamžitě se každému vybaví notoricky známý korzet Jeana Paula Gaultiera s velmi ostrými košíčky. Ale už v 80. letech bylo v módě oblečení s prvky spodního prádla. Jako příklad mě napadají vysoké nadkolenky připomínající podvazkové punčochy, které sahaly těsně pod délku minisukně.

Blumarine Blumarine Christian Dior Christian Dior Lanvin Lanvin Christian Dior Christian Dior Blumarine Blumarine Blumarine Blumarine Blumarine Blumarine Blumarine Blumarine
autor: Karolina

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR