Rebel světové módy z Belgie

hlavní obrázek

Walter V. Beirendonck je módním návrhářem, který se zasloužil o proslavení belgické módy po celém světě. Jeho tvorba je extravagantní, vtipná i provokativní. 

pánské růžové tričko s nápisem a bílé šortky Walter Van Beirendonck pánské růžové tričko s nápisem a bílé šortky Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná košile s vázankou, sako a šortky Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná košile s vázankou, sako a šortky Walter Van Beirendonck
 

Po studiu návrhářství na Antverpské královské akademii začal s vlastní tvorbou v roce 1983. Patřil k avantgardní vlně skupiny šesti módních návrhářů známé pod jménem „The Antwerp Six“ (Antverpská šestka).

Antverpská šestka

Právě tato návrhářská skupina se v roce 1986 postarala o to, aby se v Evropě belgická móda proslavila. Dnes jsou Antverpy populárním místem extravagantní módy a Antverpská královská akademie je významnou uměleckou školou, kde vyučuje mimo jiné i Walter Van Beirendonck. Vedle své vlastní tvorby a pomáhání mladým studentům módy, spolupracuje i s jinými návrháři, jako například Rafem Simonsem, jehož kolekce jsme vám na Salonu už také představovali. 

Extravagantní Belgičan

Tvorba Waltera je velmi ovlivněna nejen výtvarným uměním, ale i hudbou a literaturou. On sám je v Belgii doslova celebritou a kontroverzním rebelem módního světa. Je to silná osobnost s vizáží motorkáře. Jeho kolekce hýří vtipem, neobvyklými nápady, grafickými vzory a nezvyklými kombinacemi barev.

Oblečení Waltra Van Beirendocka si oblíbila řada hudebních kapel jako například angličtí U2. Originální je i jeho pojetí samotných přehlídek, kdy se nebojí na molo umístit i „tradiční může“, díky čemuž může své modely představit na mužích různého věku i postav. 

Originalita vládne módě

Walterova kolekce na letošní jaro a léto obsahuje kombinace nejrůznějších kostek a kostiček nebo kapsy a další důvtipné úložné prostory na oblečení i doplňcích. Vše je propojeno slovem HOPE (naděje), které je perforované jako celý nadpis nebo jako jednotlivá písmena na tričkách, kapsách či nohavicích.

A nebyl by to rebelující Walter Van Beirendonck, kdyby nepředstavil něco nečekaného. V jarní kolekci jsou to pracovní kombinézy přetvořené k běžnému nošení. Důraz na extravaganci zajišťují křišťálové korále.

Více info na: www.waltervanbeirendonck.com

pánská kostkovaná zelená kombinéza a červený batoh Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná zelená kombinéza a červený batoh Walter Van Beirendonck pánské kostkované červené sako, zelená košile a modré kalhoty Walter Van Beirendonck pánské kostkované červené sako, zelená košile a modré kalhoty Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná červená bunda a zelené kalhoty Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná červená bunda a zelené kalhoty Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná modrá taška Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná modrá taška Walter Van Beirendonck pánské modro-zelené sako se vzorem a kostkované kalhoty Walter Van Beirendonck pánské modro-zelené sako se vzorem a kostkované kalhoty Walter Van Beirendonck pánské kostkované sako a béžové šortky Walter Van Beirendonck pánské kostkované sako a béžové šortky Walter Van Beirendonck pánská světle béžová košile a šortky Walter Van Beirendonck pánská světle béžová košile a šortky Walter Van Beirendonck pánské bílé tričko a kalhoty s perforovanými nápisy Walter Van Beirendonck pánské bílé tričko a kalhoty s perforovanými nápisy Walter Van Beirendonck pánské šedé sako a kalhoty Walter Van Beirendonck pánské šedé sako a kalhoty Walter Van Beirendonck pánská šedá kombinéza Walter Van Beirendonck pánská šedá kombinéza Walter Van Beirendonck pánská bílá kombinéza Walter Van Beirendonck pánská bílá kombinéza Walter Van Beirendonck pánský světle modrý oblek s perforovanými nápisy Walter Van Beirendonck pánský světle modrý oblek s perforovanými nápisy Walter Van Beirendonck pánská světle zelená kombinéza a černé korále Walter Van Beirendonck pánská světle zelená kombinéza a černé korále Walter Van Beirendonck pánská světle modrá kombinéza a bílé korále Walter Van Beirendonck pánská světle modrá kombinéza a bílé korále Walter Van Beirendonck pánský světle modrý svetr a kalhoty Walter Van Beirendonck pánský světle modrý svetr a kalhoty Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná košile s potisky a barevné korále Walter Van Beirendonck pánská kostkovaná košile s potisky a barevné korále Walter Van Beirendonck
autor: Lucie

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR