Raf Simons: Klasika i extravagance

hlavní obrázek

Belgický návrhář předvedl ve své zimní kolekci, jak neotřele lze pracovat s klasickou módou. Pánské společenské obleky vylepšil několika nečekanými prvky a vykouzlil svěží eleganci.

pánský černý svetr a kalhoty Raf Simons pánský černý svetr a kalhoty Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons
 

Oblek je pánská klasika, která se léta nemění. Nebo jinak. Oblek je pánská klasika, jejíž funkce zůstává stejná už od dob Viktoriánské Anglie a mění se pouze forma zpracování.

Tvořit extravagantní dámskou společenskou módu není zas až takový oříšek, protože rychle se měnící styly umožňují nekonečnou střihovou, barevnostní i materiálovou variabilitu, která šikovnému návrháři s fantazií vyloženě hraje do karet.

K obleku je ovšem potřeba přistupovat s určitou úctou a mnohdy i s jistou dávkou respektu, a to i v případě, že ho chceme transformovat do moderní podoby.

Belgický návrhář Raf Simons se ryze pánské módě věnuje již řadu let. Po počátečních módních spoluprácích s nejrůznějšími návrháři poměrně zvučných jmen se pustil do uskutečňování vizí pod hlavičkou vlastního labelu. Nutno říct, že poměrně úspěšně. Je jedním z těch návrhářů, kteří dokáží udržet oblek v klasických liniích a přitom mu dát moderní a svěží vzhled.

Ve své letošní kolekci pro podzim a zimu obohatil klasickou pánskou formální módu o prvky sportovnějšího ražení, pod dvouřadá elegantní saka oblékl svetry a prodloužené úpletové topy s pruhy. Odvážně se pustil do práce s barvou, kdy některé (většinou tmavé) společenské outfity zvýraznil  červeným, žlutým či vínovým akcentem.

Strach mu nenahnala ani kombinace obleku a pánské sukně či letecké bundy zvané „bomber“.  V kolekci najdete letošní všudypřítomnou kostku a sportovněji laděné pánské pláště a trenčkoty.

Více info na: www.rafsimons.com

pánský šedý oblek Raf Simons pánský šedý oblek Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons pánský černý oblek Raf Simons pánský tmavý kostkovaný oblek Raf Simons pánský tmavý kostkovaný oblek Raf Simons pánský černý oblek a bunda Raf Simons pánský černý oblek a bunda Raf Simons pánský černý oblek a kabát Raf Simons pánský černý oblek a kabát Raf Simons pánský černý oblek a svetr Raf Simons pánský černý oblek a svetr Raf Simons pánský černý oblek a bunda Raf Simons pánský černý oblek a bunda Raf Simons pánský černý oblek a kabát Raf Simons pánský černý oblek a kabát Raf Simons pánský šedý baloňák Raf Simons pánský šedý baloňák Raf Simons pánský béžový baloňák Raf Simons pánský béžový baloňák Raf Simons pánský černo-béžový kabát s červenými detaily Raf Simons pánský černo-béžový kabát s červenými detaily Raf Simons pánské světle béžové sako a černé kalhoty Raf Simons pánské světle béžové sako a černé kalhoty Raf Simons pánský tmavě šedý oblek s červenými detaily Raf Simons pánský tmavě šedý oblek s červenými detaily Raf Simons pánské černé sako, černá tunika a kalhoty Raf Simons pánské černé sako, černá tunika a kalhoty Raf Simons pánský zelený svetr a modrá sukně přes šedé kalhoty Raf Simons pánský zelený svetr a modrá sukně přes šedé kalhoty Raf Simons modrý pánský top a zelená sukně přes kalhoty Raf Simons modrý pánský top a zelená sukně přes kalhoty Raf Simons pánský kostkovaný oblek a černý prodloužený svetr Raf Simons pánský kostkovaný oblek a černý prodloužený svetr Raf Simons pánský černý oblek a svetr s pruhy Raf Simons pánský černý oblek a svetr s pruhy Raf Simons pánský černý svetr s pruhy a kalhoty Raf Simons pánský černý svetr s pruhy a kalhoty Raf Simons černý pánský kabát a svetr s barevnými akcenty Raf Simons černý pánský kabát a svetr s barevnými akcenty Raf Simons
autor: Karolina

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR