Punk ze žurnálu

hlavní obrázek

V minulosti byl punk hlavně o životním postoji. Dnes se jedná o umělecký směr s vlastní hudbou, grafickým designem a módou.

Goodbye Goodbye AFI AFI XO XO
 

Pokud vás oslovuje spíše tradiční vnímání punku a jeho estetiky, navštivte e-shop z Velké Británie nazvaný Redhaze. Okované náramky, řetězy, klasické motivy ve stylu Sex Pistols a hesla jako Only Anarchists are Pretty a No Future napoví, že se vracíme do sedmdesátých let minulého století, do doby, kdy Vivienne Westwood a Malcolm McLaren definovali punk jako módní směr.

V nabídce najdete trička, kalhoty nebo kožené bundy. Motivy potisků jsou různé lebky, anarchistická i satanská symbolika. Všudypřítomné pruhy i tradiční kostka, pro punk tak signifikantní, naznačují, že obchod Redhaze je určen spíše ortodoxním vyznavačům punkové módy. Prostě punk z minulého století.

Jestli vás zajímá spíše současná podoba punku, porozhlédněte se na Smartpunk.com. Tento e-shop nabízí oblečení s motivy oblíbených punk a emo kapel. Stejně jako hrdinové emo scény i jejich fanoušek si přeje nosit oblečení černé barvy, krátká trika s potiskem a upnuté kalhoty. Všechny tyto propriety jsou na Smartpunk.com k dostání, dále pak nezbytné punkové doplňky od nášivek, placek a náramků až po čistě praktické věci, jako jsou baťohy, tašky a klíčenky.

Pokud se zrovna neorientujete na současné americké punk i emo scéně, máte zde na výběr z velkého množství oblečení s abstraktními motivy i bez potisků od firem vyrábějících oblečení pro volný čas Hurley a American Apparel. Široká je také nabídka obuvi. K dostání jsou tu ryze punkové značky Draven a Punkrose.

Vše se dá pořídit za opravdu příznivé ceny (tričko za 350,- Kč, mikina za dvojnásobek) a ještě si můžete být jisti, že dostanete bonus v podobě samolepky nebo hudebního časopisu. Kromě oblečení a různých doplňků je na Smartpunk.com k dostání i velké množství hudebních CD a DVD. Zboží zaplatíte pomocí kreditních karet Visa nebo Mastercard a máte třicet dní na jeho vrácení.

Pokud si objednáte něco na sebe, nechte si k tomu přibalit i pár CD, ať máte punk image opravdu dotaženou.

Více info na: www.redhaze.com a www.smartpunk.com

Greeley Greeley From first to last From first to last Triko Triko From first... From first... boty boty boty boty boty boty
autor: Petr

Komentáře

Reaguj
Petr Reaguj ko 0 ok +1

to Grizzly: proto taky Punk ze "žurnálu" to Andrea: dik za tip

Grizzly Reaguj ko 0 ok +1

To jo, punk je o D.I.Y. a né o módních značkách!

Andrea Reaguj ko 0 ok +1

Je vidět, že neznáte punkovou módu LOTRa a RARA z Fleru!

 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR