Pučící módní hvězdy

hlavní obrázek

Shooting Fashion Stars je u toho, když na půdě módního světa raší a vyrůstají nové talenty a snaží se přiložit pomocnou ruku, aby svěží nováčci vykvetli v celé kráse.

tvůrci kolekcí s moderátorkou tvůrci kolekcí s moderátorkou tvůrci kolekcí s moderátorkou tvůrci kolekcí s moderátorkou všechny modelky večera všechny modelky večera Shooting Fashion Stars 10 Shooting Fashion Stars 10 Shooting Fashion Stars 10 Shooting Fashion Stars 10 Shooting Fashion Stars 10 Shooting Fashion Stars 10
 

Díky tomu se může česká veřejnost přesvědčit, že se i u nás dělá dobrá a kvalitní móda, která může v mnoha ohledech směle konkurovat oděvní tvorbě ve světě. Mladí a zatím neznámí návrháři naopak díky SFS dostávají šanci předvést svůj talent profesionálům a prosadit se tak ve světě, který by jim byl bez takového projektu mnohdy nedostupný.

A protože podporuje zajímavé projekty a s nadšením poskytuje prostor hvězdám, které se na výsluní módního nebe teprve začínají rozehřívat, pojďme se společně ohlédnout za posledním ročníkem Shooting Fashion Stars 10, který proběhl minulou středu 20. října v prostoru galerie DOX. Návštěvníci oprávněně aplaudovali hned pěti kolekcím:

S nocí se rodíme pro život ve snu
S kolekcí Zuzany Kubíčkové nazvanou Cestovní obleky se metaforicky přeneseme do světa, ve kterém se ocitáme během spánku a kde je dovoleno víc, než v běžném životě. Jednotlivé modely nás pomocí krajky, transparentních materiálů a rafinovaných střihů přivádí na intimní noční výlet, kde platí pro oblékání odlišná pravidla. Kolekce je křehká, ženská, rafinovaná, rozhodně však ne vulgární.

Oděv šetrný v materiálu i formě
Dámská kolekce Stripes Zuzany Sedmidubské je vytvořená z pruhů bavlněných a hedvábných bio látek a je ke svému okolí šetrná volbou materiálu i způsobem zpracování, při kterém nevzniká žádný odpad. Jednoduché střihy navíc nechávají oděv, aby se podle svých zákonitostí určitým způsobem na těle sám dotvářel. Modely v tónech oranžové a olivově zelené jsou barvené bylinami a doplněné plyšem z PET lahví.

Vystavte oděv jako chrám tělu
Geometricky pojatá kolekce Sharp návrhářského dua Dvojitá přistupuje k oděvu podobně jako ke kusu architektury a pomocí konstrukcí z průhledů a průstřihů staví z látky příbytek sledující vztah k lidskému tělu. Kolekce je čistá, minimalistická, založená na linii a barvě.

Vzdálená exotika v běžné konfekci
Z kolekce Yunnan Mirky Talavaškové na nás dýchne exotika a dálka. Inspirací se autorce stala kniha o životě ve stejnojmenné čínské provincii, a tak v poměrně konfekční a dobře nositelné řadě modelů nalezneme pro českou módu netradiční prvky vycházející z čínského oděvu. Modely působí lehce, vzdušně a důraz je kladen na detail.

Stejné a přece odlišné
Na závěr předvedl svou kolekci The Unrelated Twin II vytvořenou pro Expo 2010 i známý designér Pavel Ivančic. Jeho modely jsou podobně jako nepříbuzná dvojčata všechny stejné a přesto kontrastní. Vychází z barevných opaků, vrstvení, řasení a slepování.

Zuzana Kubíčková - kolekce Cestovní obleky Zuzana Kubíčková - kolekce Cestovní obleky Zuzana Kubíčková - kolekce Cestovní obleky Zuzana Kubíčková - kolekce Cestovní obleky Zuzana Kubíčková - kolekce Cestovní obleky Zuzana Kubíčková - kolekce Cestovní obleky Zuzana Sedmidubská - kolekce Stripes Zuzana Sedmidubská - kolekce Stripes Zuzana Sedmidubská - kolekce Stripes Zuzana Sedmidubská - kolekce Stripes Zuzana Sedmidubská - kolekce Stripes Zuzana Sedmidubská - kolekce Stripes Dvojitá - kolekce Sharp Dvojitá - kolekce Sharp Dvojitá - kolekce Sharp Dvojitá - kolekce Sharp Dvojitá - kolekce Sharp Dvojitá - kolekce Sharp Mirka Talavašková - kolekce Yunnan Mirka Talavašková - kolekce Yunnan Mirka Talavašková - kolekce Yunnan Mirka Talavašková - kolekce Yunnan Mirka Talavašková - kolekce Yunnan Mirka Talavašková - kolekce Yunnan Pavel Ivančic - kolekce The Unrelated Twin II Pavel Ivančic - kolekce The Unrelated Twin II Pavel Ivančic - kolekce The Unrelated Twin II Pavel Ivančic - kolekce The Unrelated Twin II Pavel Ivančic - kolekce The Unrelated Twin II Pavel Ivančic - kolekce The Unrelated Twin II
autor: Meggie

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR