Šperky inspirované přírodou

hlavní obrázek

Máte rádi svět přírody a také svět šperků? Krásné struktury listů, travin a šišek jsou zastoupeny právě ve špercích českého sochaře a šperkaře Hanuše Lamra.

náhrdelník Tůje na stopce (2 000,- Kč) náhrdelník Tůje na stopce (2 000,- Kč) prsten Kvítek (4 000,- Kč) prsten Kvítek (4 000,- Kč)
 

V jeho poslední kolekci se snoubí moderní technologie odlévání drahých kovů s přírodními tématy. Přírodní tvary jako jsou šišky, listy a stvoly travin, jsou vypáleny přímo z forem, do kterých se poté za použití nejmodernějších technologií nalije drahý kov.

Sochař a šperkař Hanuš Lamr vystudoval střední a vysokou školu se zaměřením na sochařství, kov a šperk. V roce 2002 diplomoval na VŠUP v Praze u profesora V. K. Nováka. Na pražské škole prošel stážemi v ateliérech fotografie profesora Pavla Štechy a sochařství u profesora Jiřího Beránka. Jako šperkař je zastoupen ve sbírkách pražského Uměleckoprůmyslového muzea.

V současné době se nejvíce věnuje práci na autorských a malosériových špercích. S tímto zaměřením vyrábí také šperky určené pro oděvní kolekce své ženy Zlaty, se kterou tvoří návrhářské duo Goldie and Frost.

Ateliér Hanuš Lamr
Valdštejnská 4
110 00 Praha 1

Více info na: www.hanuslamr.cz

stříbrný náhrdelník Deseti olší stříbrný náhrdelník Deseti olší stříbrný náhrdelník Sedmi Tůjí stříbrný náhrdelník Sedmi Tůjí stříbrná brož Růžové liči stříbrná brož Růžové liči prsteny Oči lesů (2 500,- Kč) prsteny Oči lesů (2 500,- Kč) náušnice Mochyně (prodáno) náušnice Mochyně (prodáno) náhrdelník Tři liči (prodáno) náhrdelník Tři liči (prodáno)
autor: redakce

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR