Rike Feurstein: Klobouk není jen ozdoba

hlavní obrázek

Německá návrhářka Rike Feurstein původně vystudovala práva, kterým se i nějaký čas věnovala.

 

Poté co se však probírala knihovnou, aby získala potřebné informace k výzkumu mezinárodního obchodního práva, narazila na zaprášenou knihu o výrobě textilií a šperků. Tato kniha Rike natolik učarovala a okouzlila, že se po nějaké době rozhodla pro riskantní krok zanechat své dosavadní právnické kariéry a pustit se do výroby klobouků, tedy oboru, který je v dnešní době skoro již zapomenutý. 

Než došlo na samotnou výrobu klobouků, vydala se Rike Feurstein do Londýna a New Yorku, kde se nachází jedny z nejlepších kloboučnictví, aby se tomuto řemeslu naučila důkladně.

V roce 2006 se konečně dostavily první plody úsilí a Rike nejenže navrhla svoji první řadu doplňků pro ženy a muže, ale také otevřela svůj ateliér v Berlíně. Rike se proslavila především díky tomu, že pracuje s nejlepšími přírodními materiály jako je kašmír, kůže, italské hedvábí, ručně tkaná sláma a další. Ve svých modelech tak propojuje staré tradiční techniky zpracování s moderní estetikou, ve které upřednostňuje čistotu, jednoduchost a minimalismus. Kromě výroby čepic a klobouků se Rike také věnuje výrobě šál a rukavic.

Dnes už se klobouky a doplňky Rike Feurstein prodávají po celém světě od Holywoodu po Bangkok, a to v těch nejluxusnějších módních domech, čemuž také odpovídá i jejich cena. Nechme se proto inspirovat jejími vlastními slovy: Klobouk by nikdy neměl být pouhou ozdobou, ale nedílnou a nezbytnou součástí uživatele. Pro každý obličej existuje klobouk“.

Více na: www.rikefeurstein.com

Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09 Rike Feurstein Podzim/Zima 09
autor: Stela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR