Oblečení z igelitek

hlavní obrázek

„Nechceme igelitové tašky, chceme udržitelný design,“ vyzývá svou originální a neotřelou plastovou kolekcí oblečení německá značka Katsu DESiGN. Jdou na to chytře a ekologicky.

bunda Sweet Emily bunda Sweet Emily bunda Sweet Emily bunda Sweet Emily
 

V článku Zbavte se závislosti na igelitu jsme se věnovali důvodům, proč je výhodné pořídit si na nákupy pěknou ekologickou tašku namísto zbytečného utrácení za nešetrné a nevzhledné igelitky s reklamními potisky. Co ovšem s takovými, které už se vám povalují doma? Nejlépe zrecyklovat do plastů. Pokud však zrovna máte kreativní náladu, můžete je přetvořit v něco užitečného, podobně jako návrháři z Katsu DESiGN.

Ti využili igelitových tašek jako báječného materiálu a v kombinaci s nebělenou bio bavlnou z nich navrhli a ušili kolekci  „Used by you“.  Sukně, bundy i pásky se tak kromě toho, že jsou nepromokavé, mohou pyšnit i přívlastkem „zelený výrobek“, protože jsou kompletně recyklované z použitých materiálů a vyrobené způsobem šetrným k přírodě.

Jejich nošením navíc sobě i svému okolí neustále připomínáte důležitou myšlenku udržitelného designu: „Redukovat, repasovat, recyklovat!“

Více info na: www.katsu.de

bunda Sweet Emily a pásek Armadillo bunda Sweet Emily a pásek Armadillo mikina Track Jack a sukně Cloud Craken mikina Track Jack a sukně Cloud Craken sukně Cloud Craken a bunda Sweet Emily sukně Cloud Craken a bunda Sweet Emily mikina Track Jack mikina Track Jack
autor: Meggie

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR