Oblečení nejen na kolo

hlavní obrázek

Švédský gigant H&M a kultovní londýnský bike shop Brick Lane Bikes se snaží převléct cyklisty z propocených dresů a nabídnout jim nejen stylové, ale současně i tak důležité funkční cyklistické oblečení.

 

Kolekce je složená celkem z 11 kusů jako jsou blejzry, bundy a svetry, trička, kalhoty i boty. Smyslem kolekce je obléct muže tak, aby mohl vyměnit auto za kolo, a přesto nebyl u stolu v restauraci za sportem posedlého exota neznajícího pravidel slušného chování.

Návrhář H&M Petter Klusell vytvořil kolekci tak, aby každý kus fungoval samostatně nebo v kombinaci s ostatními kousky kolekce. Především ale, aby plnil účel, ať už šlapete do pedálů, pobíháte po městě nebo sedíte na obědě.

Ceny kolekce se pohybují mezi £10 (290 CZK) za čepici po £80 (2 350 CZK) za nepromokavou bundu. Bunda je vyrobená z prodyšného materiálu, pod rukávy má větrací otvory a do vnitřku jsou všité dva popruhy, díky kterým je možné bundu složit a vytvořit z ní batoh.

Nohavice kalhot mají mírně prohnutý tvar, aby se lépe přizpůsobily pohybu nohou během jízdy. Pokud si navíc ohrnete nohavice, dáte vyniknout reflexním proužkům našitým na vnitřní straně.

Kolekce je vytvořena především z organická bavlny, recyklovaného polyesteru a recyklované vlny.

Feya Buchwald, zakladatelka Brick Lane Bikes říká: „Už se nemůžu dočkat až uvidím kluky jak v oblečení z této kolekce brázdí ulice měst kdekoliv ve světě.“

Jestli se tento britský styl uchytí i v českých ulicích se teprve uvidí. Kolekce jde do prodeje 7. března 2013.

Video

Lookbook H&M kolekce Brick Lane Bikes
H&M kolekce Brick Lane Bikes H&M kolekce Brick Lane Bikes H&M kolekce Brick Lane Bikes H&M kolekce Brick Lane Bikes H&M kolekce Brick Lane Bikes H&M kolekce Brick Lane Bikes H&M kolekce Brick Lane Bikes H&M kolekce Brick Lane Bikes
autor: Petr

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR