Obchody bez kožešin

hlavní obrázek

Pokud patříte mezi naše pravidelné čtenáře, určitě víte, že Salon nepodporuje módu z pravých kožešin.

mink chovaný v zajetí pro kožešinu mink chovaný v zajetí pro kožešinu norek chovaný na kožešinové farmě norek chovaný na kožešinové farmě norek chovaný na kožešinové farmě norek chovaný na kožešinové farmě
 

Jsme proto hrdí na to, že se náš internetový časopis stal prvním českým partnerem mezinárodního certifikačního programu Obchod bez kožešin.

Rozhodnutí nenosit pravé kožešiny je správné a existuje pro něj mnoho důvodů. S těmi nejzákladnějšími jsme se vás nedávno pokusili seznámit v článku Zůstaň ve své kůži, vydaného u příležitosti vyhlášení listopadu jako měsíce bez kožešin.  Pokud však takové rozhodnutí uděláte, vyvstane před vámi možná další problém přímo při nakupování.

Pravou kožešinu od umělé je totiž občas problém rozpoznat. Vodítkem vám může být například cena, která je u pravé kožešiny poměrně vysoká, ovšem je-li kožešina v oděvu využita jen okrajově, například jako kožešinové lemy, podšívky či ozdoby, nemusí být rozdíl na první pohled patrný.

S pomocí přichází mezinárodní projekt Obchod bez kožešin (Fur Free Retailer), realizovaný členskými organizacemi Aliance za módu bez kožešin (Fur Free Alliance). Jeho hlavním cílem je poskytnout spotřebitelům přesné informace o přístupu jednotlivých obchodníků k problematice kožešin a nabídnout seznam těch, kteří se zaručili pravou kožešinu neprodávat. Nakupování je tak díky této aktivitě mnohem jednodušší.  

Salon se rozhodl tuto snahu podpořit. Jako první v České republice se tak stal partnerem tohoto mezinárodního projektu, v jehož rámci podepsal prohlášení, že nebude propagovat módu zneužívající kožešinová zvířata.

Do projektu se za dobu jeho existence zapojila již celá řada firem, v jejichž prodejnách můžete nakupovat bez obavy, že si domů odnesete pravou kožešinu. Mezi nejznámější patří například H & M, Marks & Spencer, MANGO, Esprit, Topshop, Sainsbury´s a mnohé další.  Jejich pravidelně aktualizovaný seznam najdete na www.obchodbezkozesin.cz, kde je také možné podepsat celosvětovou on-line petici požadující právě takové obchody.

norek chovaný na kožešinové farmě norek chovaný na kožešinové farmě liška s mládětem liška s mládětem chov lišek na kožešinu chov lišek na kožešinu chov lišek na kožešinu chov lišek na kožešinu norci z kožešinové farmy Pustějov norci z kožešinové farmy Pustějov fretky z kožešinové farmy Pustějov fretky z kožešinové farmy Pustějov
autor: Clara

Komentáře

Reaguj
Anička Rulcová Reaguj ko 0 ok +2

Super!

 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR