Martina: Odvážný model podtrhne úsměv

hlavní obrázek

Blogerka Martina oceňuje u lidí v módě především určitý nadhled a odvahu. Ke každému sebeodvážnější modelu patří podle ní i usměv, který dané oblečení vždy skvěle doplní.

top z H&M, ale doma poupravený střih, korzet z Lindexu, kalhoty Zara, stejně tak pásek, balerínky a sáčko z H&M top z H&M, ale doma poupravený střih, korzet z Lindexu, kalhoty Zara, stejně tak pásek, balerínky a sáčko z H&M crop svetr z Lindexu, pásek a kraťasy Topshop, náramek vintage crop svetr z Lindexu, pásek a kraťasy Topshop, náramek vintage top, pásek a kraťasy Topshop, oxfordky ze Zary top, pásek a kraťasy Topshop, oxfordky ze Zary
 

"Blog jsem si založila asi v polovině prosince minulého roku. Měla jsem tehdy spoustu fotek a nápadů, které se mi nahromadily v počítači. Kamarád mi tehdy navrhl, ať si založím blog a mě to vážně chytlo", odpovídá Martina na otázku jak její blog nazvaný Dress and heels vznikl.

Pochopitelně, že blogerskou scénu sleduje. "Z domácích blogů mě nejvíc baví Sandra Leopardová, Agnes and Luke, drzé články Vítka nebo slovenské Véčko. Ze zahraničních nemám žádný vyloženě nejoblíbenější, nejčastěji se ale dívám na blog Bryan Boye." Ze všeho nejvíc ji na blozích vždy nadchnou nápady na DIY projekty. "Některé blogerky jsou opravdu velmi kreativní a inspirativní", neopomene dodat.

Vedle blogů čerpá Martina inspiraci i z mamčiny skříně, v níž se dají najít kousky staré někdy až 20 let, které navíc vypadají stále jako nové. "Často a ráda míchám vintage kousky s novinkama. Například teď jsem si oblíbila nošení pyramidového pásku přes klasický elegatní béžový baloňák a lá Burberry." Mezi své nejoblíbenější kousky v šatníku počítá i ty, ke kterým má nějaké příjemné vzpomínky. Těch by se určitě nikdy nevzdala, i kdyby tisíckrát vyšly z módy. "Jde například o šperky, které jsem si dovezla z různých cest, nebo dostala od mamky a babičky."

Vzhledem k tomu, že Martiny modely vznikají na její momentální náladě, své fotky na blogu proto ráda doplňuje i o hudební videa nebo ukázky z filmů, které sedí k oblečení svojí atmosférou. V letošní jarní a letní sezoně se Martina těší především na zářivé neonové barvy v kombinaci s neutrální pískovou. Z kosmetiky ji zaujala především sytě oranžová rtěnka a ultramarinový lak na nehtech.

Z českých módních návrhářů má ráda Kláru Nademlýnskou a doslova zbožňuje výstřední čelenky Jane Bond. Ze zahraničních se jí vedle slavných jmen líbí i méně známá francouzská návrhářka Isabel Marant. Poslední dobou si oblíbila i myšlenku tzv. concept stores, které spojují design, módu, fotografie a často i gastronomii do neobyčejného stylu. "Když jsem v zahraničí musím vždy navštívit obchod Urban Outfitters, v němž prodávají jak nové, tak i vintage oblečení, často v limitovaných edicích, nebo originální díla od začínajících návrhářů z celého světa."

Martiny módní motto zní: "Lidé by měli především dbát na to, aby se v daném oblečení cítili pohodlně." Neopomene však dodat, že důležité je taky poznat, které oblečení sedí vaší postavě. "Bohužel hodně lidí, které denně potkávám na ulici, nosí buď špatnou velikost nebo střih, který jim navíc vůbec nelichotí."

Více o Martině a jejím blogu Dress and heels najdete na stránkách dressandheels.blogspot.com

trenčkot z Orsay, cigaretové džíny z Manga, starý pásek z období mé rockové éry trenčkot z Orsay, cigaretové džíny z Manga, starý pásek z období mé rockové éry vintage svetřík, sukně F&F, kabelka Funky Bags vintage svetřík, sukně F&F, kabelka Funky Bags košile H&M, sukně F&F košile H&M, sukně F&F DIY tričko, kraťasy, svetřík a punčochy z H&M DIY tričko, kraťasy, svetřík a punčochy z H&M
autor: Nela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR