Central Saint Martins: Londýnské mládí

hlavní obrázek

Londýn je jedním ze tří nejznámějších módních měst. Po boku Paříže a Milána pořádá rok co rok proslavený „týden módy“, který se řadí k nejdůležitějším událostem v oboru.

Ah Yong Choi Ah Yong Choi
 

Své kolekce na něm předvádějí návrháři zvučných jmen, kteří nikoho nenechají na pochybách, kdo že světu textilu a garderób skutečně vládne. Ovšem i oni museli někde začít. A opravdovým počátkem často bývá právě studium.

Na slavné londýnské umělecké univerzitě Central Saint Martins College mají katedru Módy a textilního designu. A právě zde se na svou kariéru připravují studenti nejrůznějších národností. Většinu toho mají teprve před sebou, a jestli z nich jednou vyrostou slavní návrháři, je zatím nejspíš ještě ve hvězdách.

V přiloženém videu se můžete podívat na přehlídku letošních závěrečných prací studentů magisterského studia. V přiložených fotografiích naopak bakalářského stupně. A pak sami zkuste odhadnout, o kom z nich možná dříve či později uslyšíme v zajímavějších souvislostech.

Video

Závěrečné práce studentů Central Saint Martins College
Carrie Hill Carrie Hill Cynthia Mak Cynthia Mak Hiroko Nakajima Hiroko Nakajima Ching Man Wu Ching Man Wu Karin Malm Karin Malm Kenji Kawasumi Kenji Kawasumi Liz Black Liz Black Zoe Cheng Zoe Cheng
autor: Meggie

Komentáře

Reaguj
Anonymous Reaguj ko -2 ok 0

Jistě. Londýn je na poli módy nepostradatelný. Ale podle těch fotografií bych tu skutečnost nepřeceňovala. Je to na mně už trochu moc.

Meggie salon.cz Reaguj ko -2 ok +1

Na druhou stranu jde o školní projekty, studenti často hledají hranice a zkouší své možnosti. Souhlasím, že podobné modely na ulici asi nepotkáme.

 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR