Křehké a elegantní šperky Zdeňka Vacka

hlavní obrázek

Český šperkař Zdeněk Vacek K výrobě šperků využívá klasických materiálů jako je nerez, ocel nebo stříbro, ale také jejich kombinace s umělou hmotou či gumou

kolekce Mantis kolekce Mantis kolekce Nympha kolekce Nympha kolekce Nympha kolekce Nympha
 

Při výrobě některých šperků využívá netradičních materiálů, jako jsou rybářské mušky nebo gumové hadičky, které kombinuje s drahými kameny. Ze zdánlivě obyčejných všedních věcí tak vznikají originální luxusní šperky.

Inspirace nejen přírodou

Inspiraci čerpá Zdeněk Vacek z přírody, hlavně z tvarů a barev hmyzu. Jeho šperky jsou jakoby neustále v pohybu, náhrdelníky jakoby se plazily po krku a náušnice jsou tak lehoučké, že se chvějí ve větru.

Zásadními jsou pro Zdeňka jeho kolekce. Nejznámější je asi Nympha, za kterou získal ocenění Talent roku. Šperky z této kolekce byly křehké a jemné narozdíl od druhé kolekce nazvané Mantis, kde si můžete vybrat z dílek připomínajících mechanické hračky nebo malé robůtky.

Netradiční je prezentace Zdeňkových šperků na módních přehlídkách. Zatím uspořádal dvě. První přehlídka se konala v klubu Radost FX v Praze. Měla klasický charakter, kdy šperky předváděly modelky a za nimi běžela projekce fotek šperků. Druhá přehlídka se konala na akci Designblok 2006 a byla koncipována jako originální taneční představení s hudbou a světelnými efekty. Nyní nám nezbývá než čekat, s jakým nápadem nás autor překvapí příště.

Více info na: www.zdenekvacek.com

kolekce Nympha kolekce Nympha kolekce Mantis kolekce Mantis kolekce Mantis kolekce Mantis
autor: Anna

Komentáře

Reaguj
Kubi Reaguj ko -1 ok +1

Hm, nemá pan Vacek nějaké webové stránky, e-mail, nebo něco takového? Docela by mě zajímalo, jestli bych se mu mohl státi zákazníkem :)

 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR