Nebojte se kombinovat

hlavní obrázek

Přála byste si vyniknout a více se v módě odvázat, ale do výrazných barev se vám moc nechce? Vyzkoušejte kombinaci odlišných vzorů.

Paul Smith Jaro/Léto 08 Paul Smith Jaro/Léto 08 Paul Smith Jaro/Léto 08 Paul Smith Jaro/Léto 08
 

Každou sezónu si návrháři lámou hlavy, jakými prvky překvapit, jak posunout módu zase o něco dál. Zvláště v době, kdy se zdá, že v módě již bylo „vše řečeno“.

Spojování různých vzorů do jednoho celku není žádnou novinkou. Tento trend se proslavil zejména v osmdesátých letech, kdy se nejčastěji kombinovaly jednoduché grafické vzory. Vzpomeňme například na populární puntíky ve spojení s proužky. Ještě před pár lety by asi většina z nás nevěřila, že by se tento trend mohl do módy opět vrátit. A vida, je zpět! Puntíky s proužky sice vystřídala široká škála vzorů, ale hravost pro tento styl tak charakteristická zůstala.

Správné zkombinování odlišných vzorů je dosti náročné. Zapotřebí je nejen dobrého barevného a grafického cítění, ale důležité je dbát i na to, aby odlišné vzory měly alespoň jeden spojující prvek. Nejčastěji se využívá stejných nebo podobných barev. Lze zvolit i barvy, které se k sobě moc nehodí, ale v takovém případě je pak nutné vhodně zvolit druhy vzorů.

V jednoduchosti je krása, ale v pestrosti zase hravost a uvolnění, takže chcete-li si zpříjemnit  letní dny, popřemýšlejte. Vždyť móda byla stvořena pro sebevyjádření, pro hraní si a hlavně proto, abychom se cítily dobře.

Hravým kombinováním barevných vzorů se proslavil jak anglický návrhář Paul Smith nebo anglická značka Eley Kishimoto.

GF Ferré Jaro/Léto 08 GF Ferré Jaro/Léto 08 GF Ferré Jaro/Léto 08 GF Ferré Jaro/Léto 08 GF Ferré Jaro/Léto 08 GF Ferré Jaro/Léto 08 Matthew Williamson Jaro/Léto 08 Matthew Williamson Jaro/Léto 08 Matthew Williamson Jaro/Léto 08 Matthew Williamson Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 Eley Kishimoto Jaro/Léto 08 DG Jaro/Léto 08 DG Jaro/Léto 08 DG Jaro/Léto 08 DG Jaro/Léto 08 DG Jaro/Léto 08 DG Jaro/Léto 08 DG Jaro/Léto 08 DG Jaro/Léto 08
autor: redakce

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR