Klobouk dolů!

hlavní obrázek

Chcete přispět na dobrou věc a zároveň vlastnit stylovou čepici? V tomto článku vám poradíme jak na to.

čapka 401 čapka 401 čapka sun čapka sun čapka pink čapka pink
 

Nápad na charitativní projekt vznikl v hlavě mladého grafického designéra Honzy, který onemocněl smrtelnou nemocí – rakovinou. Potřeboval se vypovídat ze svých pocitů, a proto si založil blog nazvaný Bumbaris Paris. A právě na tomto blogu vznikl nápad s prodejem čepic. Jelikož při léčbě chemoterapií člověku vypadají vlasy, potřebuje čepici nejen proto, aby mu nebyla zima na hlavu, ale také pro svůj osobní pocit. Honza tedy na svém blogu vyhlásil sbírku čepic a sešla se jich pěkná řádka. A tak vznikl nápad, že by se prostřednictvím čepic mohlo pomoci více lidem s podobným osudem.

Proč a kde

Projekt chce upozornit na všechny, kteří prochází tím, co tato nemoc obnáší, a samozřejmě i těm, kteří nemocné podporují. Finanční prostředky, které se prodejem čepic získají, půjdou na účet Nadace pro transplantace kostní dřeně. Vzhled čepic je pravidelně obměňován a bude navrhnut osobnostmi českého designu. Už nyní je možné si je koupit přes internet na webových stránkách projektu. Čepice stojí 299 Kč a limitovaná edice 1999 Kč.

Logo

Logo Bumbaris Paris, které je na čepicích vyšité, je složeno z počátečních písmen BP. Jejich otočením o devadesát stupňů vznikl stylizovaný obličej – postava s brýlemi a čapkou na hlavě.

Název

Vznik názvu nejlépe vysvětlí ten, kdo za celým tímto projektem stojí, tedy Honza. „Bumbaris Paris má původ v historce mého přítele ze školy, který pracuje v bazaru. Jednou mu nad třetí hodinou ranní přinesl jistý pán prodat zbraň. Jako každý správný obchodník, ani on nekoupí zboží bez průkazu totožnosti. Stejně jako pro něj bylo jméno pána Bumbaris Paris v průkazu totožnosti těžko uvěřitelné, tak i pro mě byla zpráva o mé diagnóze."

Jednotlivé druhy čepic

V současné době si můžete vybrat ze tří druhů čepic. Limitovaná je série 401. dárce. Nadace pro transplantaci kostní dřeně zrealizovala během prosince roku 2006 svou 400. transplantaci. Minimální náklady spojené s registrací nového dárce začínají na 2 000,- CZK.

Chcete se i vy stát virtuálním 401. dárcem?Právě pro vás je tu limitovaná série 401 kusů čapek velikostí S/M nebo L/XL.

Více info na: www.bumbarisparis.org

autor: Anna

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR