Kidrobot: Od hraček až po trička

hlavní obrázek

Pokud jste alespoň z poloviny tak infantilní jako já, pak se vám bude zaručeně líbit Kidrobot.

Dunny (od různých designérů) Dunny (od různých designérů) Dunny (od různých designérů) Dunny (od různých designérů) Gorillaz Gorillaz Zoomies (Kidrobot) Zoomies (Kidrobot)
 

Značku založil v roce 2002 designér Paul Budnitz, syn nukleárního fyzika a sociální pracovnice. Kidrobot se specializuje na limitované edice street-fashion oblečení, doplňků a především designových hraček z vinylu. Právě na těchto hračkách spolupracoval s animátorem a filmovým tvůrcem Tristanem Eatonem, který přivedl na svět legendární postavičky Dunny and Munny.

Na tvorbě designových postaviček se dále podílí třeba Frank Kozik, Tim Biskup, Huck Gee, Joe Ledbetter nebo Tara McPherson, grafické skupiny EBoy (Německo), Devilrobots & Mad Barbarians (Japonsko), Tilt a Mist (Francie), Tado a Pete Fowler (VB), Nathan Jurevicius (Austrálie).

Paul se nebojí experimentovat a ke své práci často přizve i pouliční umělce a ilustrátory pracující s grafity, což není pro obdobné firmy běžné. Mezi jeho hračkami najdeme i známou hudební čtveřici Gorrilaz nebo fixy, kterými si můžete zakoupené postavičky dotvořit podle sebe. . .

V oblečení od Kidrobot dominují jednoduché vzory či postavičky v kombinaci s kontrastní barevností. Jejich extrémně hravá nápaditost vám pomůže vrátit se do doby, kdy vaše fantazie uměla proměnit celý váš dětský pokoj v jiný svět.

Na pár z těchto hraček narazíte i v osvícené prodejně Kebab v Praze. Výběr ze všech limitovaných sérií najdete přímo na v e-shopu kidrobotů. Cena kidrobotů se pohybuje od 3 do 250 dolarů za speciální kusy. Cena za dodání závisí na váze balíčku a vzdálenosti země příjemce.

Více info na: www.kidrobot.com

Kiiro (Devilrobots) Kiiro (Devilrobots) Kiiro série (Devilrobots) Kiiro série (Devilrobots) BambooZoo (Peskimo) BambooZoo (Peskimo) BambooZoo série BambooZoo série Peecol - Astronof (EBoy) Peecol - Astronof (EBoy) Cactus Friend (Tokidoki) Cactus Friend (Tokidoki) Peecol - Tie Tee (Eboy) Peecol - Tie Tee (Eboy) Peecol - Gun Tee (EBoy) Peecol - Gun Tee (EBoy) Peecol - Bulgr Tee (EBoy) Peecol - Bulgr Tee (EBoy) Guitarman tričko (Mad Barbarians) Guitarman tričko (Mad Barbarians) Peecol mikina (Eboy) Peecol mikina (Eboy) Electric Robot mikina (Kidrobot) Electric Robot mikina (Kidrobot) Munny DIY Munny DIY Munny pastelky Munny pastelky
autor: Jaroslav Novotný

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR