Jak vznikly sluneční brýle

hlavní obrázek

Vše začalo u americké firmy Baush & Lomb, která od poloviny 19. století vedla trh s optikou a ve 30. letech ve spolupráci s americkým námořnictvem vyvinula první brýle proti infračerveným a ultrafialovým paprskům.

sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle černé sluneční brýle Ray-Ban Wayfarer černé sluneční brýle Ray-Ban Wayfarer černé sluneční brýle aka obrazovky černé sluneční brýle aka obrazovky černé sportovní sluneční brýle s MP3 černé sportovní sluneční brýle s MP3 plastové černé sluneční brýle s perforováním plastové černé sluneční brýle s perforováním
 

Koncem 30. let poskytla podobné brýle široké veřejnosti i značka Ray-Ban (v překladu "ochrana před paprsky"). Piloti a slavné osobnosti jako například britský premiér Winston Churchil je nakonec přinesli až na starý kontinent.

Wayfarer a 50. léta

Hvězdy tehdejšího showbyznysu se trendu tmavých brýlí okamžitě chytily a využily tak skvělé možnosti skrýt se a být tzv. incognito. Padesátá léta se nesla především ve znamení kultu brýlí Ray-Ban Wayfarer. Následovaly lyžařské brýle, které byly poprvé vytvořeny koncem 50. let a které oproti slunečním brýlím eliminovaly nejen odlesky sněhu, ale zároveň zlepšovaly i kontrast vidění.

Obrazovky a 70. léta

Hotový boom slunečních brýlí nastal však až v 70. letech, kdy se začaly nosit všemožné tvary, zvláště s výraznými velkými skly, lidově nazývané též jako obrazovky. V následující dekádě se pak do výroby a ozdoby slunečních brýlí zapojila i většina módních návrhářů. Brýle tak hrály všemi barvami, díky čemuž byly nejen nositelné, ale i se skvěle vyjímaly jako módní doplněk.

Současná doba a brýle s MP3

Dnes jich má většina žen hned několik párů. Dnešní sluneční brýle mají i lepší ochranné vlastnosti a i lépe drží nejen na čele, ale i v účesu. Dokonce existují už i takové, které vám k růžovému světu také zahrají, protože jejich nožičky mají v sobě zabudované i sluchátka MP3 přehrávače.

Více info na: www.ray-ban.com

sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle s polovičními obroučkami sluneční brýle s polovičními obroučkami sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle stříbrné sluneční brýle se zrcadlovým povrchem stříbrné sluneční brýle se zrcadlovým povrchem plastové sluneční brýle plastové sluneční brýle plastové černé sluneční brýle plastové černé sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle plastové sluneční brýle plastové sluneční brýle plastové sluneční brýle plastové sluneční brýle plastové sluneční brýle plastové sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle s mp3 přehrávačem sluneční brýle s mp3 přehrávačem sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle sluneční brýle
autor: Kami

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR