Jak správně vybrat dámské plavky

hlavní obrázek

Přichází léto, a to znamená i nákup nových plavek. My vám dnes poradíme, jak vybrat ty správné pro vaši postavu.

Neckermann Neckermann Neckermann Neckermann dámské dvojdílné oranžové plavky Seafolly dámské dvojdílné oranžové plavky Seafolly dámské dvojdílné modré plavky s karabinami Seafolly dámské dvojdílné modré plavky s karabinami Seafolly dámské dvojdílné černobílé plavky Seafolly dámské dvojdílné černobílé plavky Seafolly dámské dvojdílné plavky s pruhy Gossip dámské dvojdílné plavky s pruhy Gossip
 

Než se rozhodneme pro nákup nových plavek, postojíme před zrcadlem a pokusíme se sebekriticky zhodnotit ze všech stran nabízený pohled. A to i tehdy, že máme štíhlou postavu. Jen málokterá žena se totiž může pyšnit opravdovou souměrností svých proporcí. Od toho jsou však různé triky, aby vyvolaly optický klam.

Problematické partie

Nejčastěji nám linie jaksi ujíždí v partii boků a břicha. V takovém případě dobře působí šikmé pruhy, zcela nevhodné jsou vodorovné. Medvědí službu udělají světlé díly ve stranách, protože upozorní na křivku, kterou je naopak žádoucí potlačit. Lepšímu dojmu by rovněž neprospělo střídání barev uprostřed těla a příliš vysoké vykrojení nohaviček. Je jasné, že plavky budou jednodílné a na zádech poměrně uzavřené.

Správný výběr barev i střihů

I když jednobarevné modely nepatří momentálně mezi nejžádanější, při plnější postavě jimi nikdy nic nezkazíme, zejména sáhneme-li po černých. Dokonale vypracovaná horní část je nezbytná. Není-li hrudník příliš přebujelý, můžeme si na živůtku dovolit různé řasení, náběry, volánky i lesklé efekty. Ku prospěchu nám zcela jistě budou i pevné košíčky a pokud je to třeba, také zesílená partie břicha.

Chytrý tah

Dost nepříjemná jsou silná stehna, na která příliš neplatí ani dieta, ani intenzivní cvičení. Co se dá dělat, poradíme si jinak. Především opět zapomeneme na plavky dvoudílné, jež disproporci opticky ještě zvětšují. Za ideální lze považovat střih se sukénkou, který je vzpomínkou na šedesátá léta. Chytrý tah představuje nějaký výrazný detail na horní části, nebo nápadný dezén, který na první pohled zaujme pozornost a nesvádí oči sledovat to, co by neměly.

Čarování se vzory

Pokud jde o vzory, jednoznačně převládají květinové a zvířecí, často se vyskytuje černobílá kombinace proužků a kostek. Kromě běžných plavkovin s elastickým vláknem Lycra usiluje o naši přízeň zajímavý materiál zvaný Sunselect. Tento malý zázrak propouští sluneční paprsky, takže se opálíme i pod plavkami. A to bezpečně, protože škodlivé záření blokuje.

Když se výběr plavek povede, je to velký důvod k radosti. Aby brzy nevyprchala, musíme se o ně ovšem dobře postarat. Především to znamená důkladné vymáchání, odstranění přebytečné vody v ručníku a pomalé sušení ve stínu. Už jenom proto je třeba si pořídit modely dva, takže radost bude rovněž dvojitá.

Kdo nemá chuť pobíhat po obchodech, může vyzkoušet nákup plavek až do domu na e-shopu www.bikini-online-store.com

Neckermann Neckermann Neckermann Neckermann Neckermann Neckermann Neckermann Neckermann Neckermann Neckermann
autor: Karolina

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR