Šperky Hanuše Lamra

hlavní obrázek

Přijďte se podívat na zajímavou výstavu fotografky Ivany Matějkové a výtvarníka Hanuše Lamra. Výstava je jen malou částí a prvním společným zveřejněním dlouholeté spolupráce obou autorů.

Hanuš Lamr - náhrdelník Tůje Hanuš Lamr - náhrdelník Tůje Hanuš Lamr - kolekce Aristolochia Hanuš Lamr - kolekce Aristolochia Hanuš Lamr - Tůje soukvětí Hanuš Lamr - Tůje soukvětí Hanuš Lamr - Cypřišek čtyř květů Hanuš Lamr - Cypřišek čtyř květů
 

Šperky Hanuše Lamra nafocené Ivanou Matějkovou se kombinací více pohledů objektivem stávají výtvarnými kompozicemi.

Jako novinka v Lamrově linii rostliných kolekcí přichází nová kolekce“ Javorové nosy“. A protože žádná jeho kolekce není dopředu uzavřená ale vše je otevřeno ke zmněnám a novým cestám, také javorová kolekce bude postupně přibývat o další kusy.

Nová kolekce šperků Hanuše Lamra bude k vidění na Designbloku v superstudiu v prezentaci oděvního atelieru Chichi a v DOXU by Cubus a samozřejmě kdykoli po domluvě s autorem přímo u něj v atelieru na Malé straně.

Hanuš Lamr

Vystudoval střední a vysokou školu se zaměřením na šperk. Od konce 90.let se věnuje komponování rozměrných objektů do české a moravské krajiny. V posledních 8 letech se jeho zájem soustřeďuje hlavně na šperk.

Zájem o přírodu podnítil všechny jeho kolekce. Fascinují ho především rostliny, za kterými podniká výpravy. Různé druhy šperků vznikají také pro oděvy jeho ženy Zlatky.  Společné modely jsou známy pod značkou Goldie & Frost.

Více info na: www.hanuslamr.cz

Mgr. Ivana Matějková Havlíková

Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou - obor fotografie (1968–72) a absolvovala Akademii múzických umění  filmovou a televizní fakultu  ( FAMU katedru fotografie 1973-77). Věnuje se reklamní fotografii i volné tvorbě. Specializuje se na fotografii šperku a architektury. Ve volné tvorbě převažuje zátiší, v poslední době se stále častěji věnuje abstraktní kompozici ale i dokumentu na svých cestách po světě.

Od roku 1994 je členkou správní rady Asociace profesionálních fotografů České republiky (AF), v letech 1998-2000 byla její předsedkyní. Od roku 1994 reprezentuje AF ve Federaci evropských  profesionálních fotografů ( FEP)  a od roku 2001 je více prezidentkou této organizace. V roce 2004 získala prestižní certifikát „Qualified European Photographer“. Jako redaktorka knihy „Qualified European Photographer“ získala ocenění „Kniha roku 2005“ v italském Orvietu.

Více info na: www.ivanamatejka.cz

Více info na:
Hanuš Lamr - Tůje tří květů Hanuš Lamr - Tůje tří květů Hanuš Lamr - Tůje sedmi lístků Hanuš Lamr - Tůje sedmi lístků Hanuš Lamr - jehlice Tůje Hanuš Lamr - jehlice Tůje Hanuš Lamr - náhrdelníky Trubky Hanuš Lamr - náhrdelníky Trubky
autor: Stela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR