Iva: Móda je jako sen

hlavní obrázek

Šestnáctiletá Ivana bydlí na Slovensku a sebe popisuje jako trochu netypickou puberťačku.

vesta Takko, šaty second hand, boty H&M vesta Takko, šaty second hand, boty H&M košile Romwe.com, vesta second hand, kalhoty F&F, boty Deichmann košile Romwe.com, vesta second hand, kalhoty F&F, boty Deichmann šaty Romwe.com, kabelka second hand, klobouk vintage, boty F&F šaty Romwe.com, kabelka second hand, klobouk vintage, boty F&F košile Romwe.com, sukně second hand, klobouk New Yorker, boty H&M, kabelka second hand košile Romwe.com, sukně second hand, klobouk New Yorker, boty H&M, kabelka second hand
 

V době, kdy s blogováním začínala, ještě nebyly blogy na Slovensku tak rozšířené a populární. Velmi málo lidí vědělo, co módní blog vlastně znamená a mnoho z nich mělo zkreslené představy o tom, jak takový módní bloger vypadá, z čeho vyplývá, že ani Iva moc netušila, co má očekávat.

Prvním impulsem k založení blogu byla její láska k fotografiím. "Denně jsem si prohlížela stovky nádherných fotek, na kterých byly perfektně oblečené dívky." Tyto fotky nacházela Iva na různých webech, takže se nikdy zvlášť nezajímala o to, odkud pocházejí. Až jednoho dne narazila na stránky Chictopia a Lookbook, kde byly všechny tyto skvělé fotky pohromadě. Jejich prohlížením dokázala strávit i celé hodiny.

Módu má Iva doslova v krvi. "Vždycky jsem vyčnívala z řady. Už jen tím, že jsem v zimě nikdy nenosila snowboarďáckou bundu nebo v létě skejťácké boty jako všichni mí vrstevníci. Byla jsem vždy víc dívčí a víc zapálená do umění a módy. Moje poličky se měsíc co měsíc zaplňovaly různými módními časopisy a složka v počítači s názvem Inspiration obsahoval více než tisíc fotek." 

Proč to také nezkusit? 

Proč tedy nemít v počítači rovnou i složku s názvem Blog outfits? A tak vznikl blog Sweet Lady Lollipop.

Začátky bývají těžké, i ten Ivy byl. Zpočátku nevěděla o čem a jak psát, a také hlavně jak má fotit. Časem se člověk ale poučí a stane se zkušenějším. I přesto ale, že Iva bloguje poměrně delší dobu, podle svých slov se stále má co učit.

Nejoblíbenějším a téměř jediným místem, kde nakupuje, jsou second handy. "Nemám ráda davovou psychózu typu 'teď jsou v módě šaty z toho obchodu, pojďme si je koupit'. Snažím se klást důraz na původnost." Z oblečení má nejraději šaty, sukně, silonky, respektive vše, co je ženské.

Podle Ivy se v poslední době na Slovensku i v Čechách objevilo hodně vynikajících blogů, a proto má lehce problém vybrat svůj nejoblíbenější. "Mám ráda Aliciny emotivní fotografie, Zuzčiny červené vlasy mě přivádějí k šílenství, Pauline závidím její krásu, Agnés je to nejnádhernější stvoření na světě, Evka má vytříbený styl, a takhle bych mohla pokračovat donekonečna", vysvětluje. Blogová scéna je podle ní jako louka plná květin. "Každý má jinou barvu nebo kvete v jinou dobu. Některé jsou zde jen během určitého období a jiné naopak natrvalo, dodává romanticky Iva.

A nechybí ani malá rada na závěr: "Móda je jako sen, ve kterém můžete jít za hranice svých možností, vyjádřit svůj postoj ke společnosti. Ukážte světu, co ve vás je!", radí Sweet Lady Lollipop.

Líbí-lí se vám postoj Ivy k módě a rádi byste se o ní dozvěděli více, pak neváhejte navštívit její módní blog sweetladylollipop.blogspot.com

šaty Romwe.com, silonky Romwe.com, boty H&M, kabelka second hand, náramek New Yorker šaty Romwe.com, silonky Romwe.com, boty H&M, kabelka second hand, náramek New Yorker boty H&M, šaty second hand, sako H&M boty H&M, šaty second hand, sako H&M košile a boty second hand, silonky C&A, podkolenky Lidl, pásek F&F košile a boty second hand, silonky C&A, podkolenky Lidl, pásek F&F boty H&M, sukně, top, sako, kabelka second hand, náramky H&M boty H&M, sukně, top, sako, kabelka second hand, náramky H&M boty New Yorker, pánský svetr H&M, košile H&M, kabelka second hand boty New Yorker, pánský svetr H&M, košile H&M, kabelka second hand červené kalhoty H&M, černé sako, růžový svetr second hand, boty H&M červené kalhoty H&M, černé sako, růžový svetr second hand, boty H&M boty H&M, legíny vintage, svetr F&F, kabát New Yorker, taška F&F, šála second hand boty H&M, legíny vintage, svetr F&F, kabát New Yorker, taška F&F, šála second hand
autor: Nela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR