Iška Fišárková nově i pro ženy

hlavní obrázek

Známá oděvní designérka Iška Fišárková se na módní scéně pohybuje už od roku 1994, kdy založila módní značkou Max Fred.

Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08
 

Jako jedna z mála návrhářek se specializuje zejména na modely pro muže, proslulé jsou zejména její perfektní pánské obleky a košile.

Iška (Vladimíra) Fišárková se módě věnuje od poloviny 90. let. V jejím rodokmenu figuruje malíř Alois Fišárek, prvorepublikový nakladatel Václav Vlček i kdysi slavní herci Národního divadla. První kolekci vytvořila ještě jako učitelka výtvarné výchovy na LŠU po rozhovoru s dnes už světoznámým fotografem Ivanem Pinkavou, který si její „módu pro chlapy“ přál vidět a vyfotografovat.  Tím začala nejen její nová životní dráha, ale i letitá spolupráce.

Od roku 1994 navrhuje Fišárková pod značkou MaxFred, pojmenovanou podle křestních jmen svých synů - Maxmiliána a Bedřicha. V letech 2001-2005 se věnovala rekonstrukci rodinné vily Na Baště Sv. Jiří a malé dceři Adélce. Následný návrat do české módy byl nepřehlédnutelný: za tři roky získala nejen dvě hlavní ceny pro nejlepšího výtvarníka na festivalu Prague Fashion Week, ale vybudovala si silnou klientelu, kam vedle Lukáše Pollerta, Jiřího Bárty, Jáchyma Topola a dalších zajímavých mužů patří i mnoho osobností z řad českých a zahraničních manažerů a byznysmenů. 

Studio Iška Fišárková

Michalská 13
110 00 Praha 1

Více info na: www.iskafisarkova.cz

Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08 Iška Fišárková jaro/léto 08
autor: redakce

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR

Je nám líto, ale komentáře mohou přidávat pouze zaregistrovaní a přihlášení čtenáři.

Máte-li účet na stránkách Facebook a rádi byste se přihlásili přes něj, pak klikněte na tlačítko níže a povolte aplikaci SALON.

Přihlaš se

Jste-li už na SALONu zaregistrovaní, pak se můžete přihlásit zde:

Nejste-li na SALONu ještě zaregistrovaní a měli byste zájem, pak klikněte na tlačítko níže. K registraci je zapotřebí pouze vaše křestní jméno či přezdívka, email a heslo.

Registruj se