Jak vybrat správnou podprsenku

hlavní obrázek

Podprsenka existuje přes 100 let a stále si neumíme vybrat tu správnou. Až 8 žen z 10 si neumí vybrat správně sedící podprsenku.

měření obvodu měření obvodu zapínání na zádech zapínání na zádech usazení středu podprsenky usazení středu podprsenky
 

Pravda není snadné vybrat tu pravou už proto, že naše tělo se stále proměňuje. Přibíráme nebo ubíráme na váze… Nuže, co radí odborníci? Jak vybereme tu správnou podprsenku?

Než půjdete do obchodu, měly byste tušit, jaký je obvod vašeho hrudníku těsně pod prsy. To je základ. Když si pak požádáte o podprsenku odpovídající vašemu obvodu, zkontrolujte, zda když je zapnutá, je její zapínání na zádech v úrovni kostic v předu, tedy že je po obvodu stále ve stejné výši. Pokud by se vzadu příliš zvedala, je nutné povolit ramínka. Avšak opatrně, neměla by zase sklouzávat. Měla by se krásně usadit v ramenních jamkách a spočívat tam v poloze vodorovně vůči hrudní kosti a nikdy nezanechávat otlaky na kůži.

Dalším, co byste měly sledovat, je usazení středu podprsenky. Ten by měl doléhat těsně ke kůži, aby tak kostice prsa správně nesly. Kostice pak by měly být přitisknuté k prsům aniž by je tísnily (žádné otlaky!) a mezi kosticí a pokožku by se vám nemělo podařit vsunout prst. Hroty prsů by měly vždy být vzhledem k rovině zad v pravém úhlu.

Není také od věci zkontrolovat vždy znovu nastavení ramínek po praní.

Pokud máme již v oku správnou velikost, můžeme se zamýšlet nad vhodným modelem. Obecně platí, že u košíčků A se budeme asi poohlížet po hlouběji vykrojených modelech, naopak velikostem E doporučíme uzavřenější typ košíčku. Abyste viděly, co vám v tomto ohledu sedí a vyhovuje, stačí si přes podprsenku přetáhnout tričko, nejlépe tak zhodnotíte i výsledný estetický dojem.

Nezapomínejte, že v rámci různých typů i značek se může proměňovat i velikost. Proto, než se rozhodnete daný model koupit, měly byste v něm v kabince chvíli pobýt, aby měl šanci vám ukázat svou pohodlnost či nepohodlnost. A nestyďte se klidně vyzkoušet všechny modely dané vybraného typu, od toho v obchodech kabinky jsou, hlavně vyberte tu nejpohodlnější variantu.

značka Charnos značka Charnos
autor: Kami

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR