Nezapomenutelný Helmut Newton

hlavní obrázek

Helmut Newton byl významný německý fotograf, jehož nezapomenutelným dílem jsou módní erotické fotografie pro celosvětově známý časopis Vogue.

Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton
 

Narodil se 31. října 1920 v Berlíně do dobře situované židovské rodiny. Bohužel právě jejich víra byla pro rodinu v pozdějších letech hrozbou, ale Helmut Newton měl štěstí a podařilo se mu emigrovat. Dostal se do Singapuru, Austrálie a později do Londýna, kam odjel také díky příležitosti pracovat pro prestižní módní časopis Vogue.

Fotografem Vogue

Přesto, že jeho první fotografie pro tento magazín nebyli moc dobré a ani on sám s nimi nebyl spokojen, jejich spolupráce pokračovala. Pracoval pro australskou verzi Vogue a později přišla i nabídka fotografovat pro Vogue v New Yorku.

V té době už se začali na jeho zdraví projevovat známky špatné životosprávy a stresu. Přišla příhoda s mrtvicí a byla mu zjištěna i arytmie srdce, která i přes léčbu přetrvávala.

Odsouzení i obdiv

V roce 1976 byla vydána jeho první publikace nazvaná White Woman, která sice byla pro svůj nezvyklý obsah erotických fotografií americkými publicisty odsouzena, u veřejnosti však obliba knihy stoupala stejně jako hodnota jména Helmut Newton. Jeho fotografie veřejnost šokovaly, ale zároveň u ní vzbuzovaly i velký zájem.

Popularita jeho práce byla tak vysoká, že každá celebrita toužila stát se jeho modelem. Fotografie Helmuta Newtona mají neopakovatelný styl, který v sobě skrývá chlad, pohoršení, luxus, krásu, úpadek, tajemství a velkou dávku sexuality.

Helmut Newton umřel v lednu roku 2004 na následky automobilové nehody. Legenda umění fotografie odešla ve věku 83 let. Je pohřben v Berlíně. Jeho fotografie jsou stále velmi populární. 

Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton - Madonna Helmut Newton - Madonna Helmut Newton - Mick Jagger Helmut Newton - Mick Jagger Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton Helmut Newton
autor: Lucie

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR