Galerie z ruky

hlavní obrázek

Příjemný výlet, kulturní zážitek i požitek z nakupování - to vše vám nabídne Galerie z ruky.

vchod do galerie vchod do galerie galerie z ruky galerie z ruky galerie z ruky galerie z ruky posezení před galerií posezení před galerií šperky šperky
 

Jak je již z názvu patrné, v této galerii najdete pouze ručně vyráběné věci, které jsou nejen originální, ale každá z nich má i vlastní osobité kouzlo. Nenechte se však zmást slovem galerie. Na tomto místě lze kromě vystavovaných obrazů nalézt i různé oděvní doplňky, jako jsou šperky, kabelky nebo šátky.

Galerie se nachází v krásném prostředí Vysočiny, v Křížovicích u Doubravníka, a jelikož přímo do Křížovic nejezdí vlak ani autobus, nabízejí se dvě možnosti, jak se sem dostat. První varianta je možnost dojet autem, což je sice pohodlnější, ale zdaleka ne tak zajímavé. Druhá varianta je využití vlaku, kterým dojedete do zastávky Nedvědice a pak se vydáte na příjemnou procházku lesem, dlouhou přibližně 2 kilometry, na jejímž konci se vám naskytne krásný výhled na romantické údolí plné zeleně.

Galerie z ruky je umístěna v prostorách bývalé stodoly, což je také důvod, proč je zde otevřeno pouze od dubna do září. Každý srpen jsou zde pořádány výstavy pro děti, takže si kromě pěkného výletu můžete udělat radost nejen sobě, ale i celé své rodině.

Interiér galerie je rozdělen do dvou pater. Do horní části se jde po točitých ručně vyráběných schodech a kromě obrazů a skla jsou zde vystaveny i některé šperky a kabelky. Ve spodní části se konají každý měsíc vernisáže k autorským výstavám. Nachází se zde i malá kavárnička. Hned vedle kavárenského pultíku je vitrína, kde jsou také vystaveny šperky a kabelky od různých českých výtvarníků.

Určitě si při návštěvě všimněte šperků výtvarnice Hany Lavičkové. Její náušnice, náhrdelníky a náramky jsou skutečně unikátní. Vyráběny jsou z oceli a mají jednoduché, o to však zajímavější tvary. Z kabelek bych vám doporučila kousky od Kateřiny Pittlové nebo Jana Horníčka. Jejich výrobky jsou malými uměleckými díly a určitě obohatí váš šatník. Ceny kabelek i šperků jsou velice příznivé a každý výrobek je stoprocentně originální.

V případě, že budete mít volný víkend nebo si budete chtít zpříjemnit dovolenou trávenou na Vysočině, určitě se na tomto zajímavém místě zastavte, je to neopakovatelný zážitek.

Galerie z ruky

Křížovice 3, Doubravník
592 62 Nedvědice

Více info na: www.galeriezruky.cz

kabelka horníček kabelka horníček kabelka horníček kabelka horníček lavičková náhrdelník lavičková náhrdelník lavičková souprava šperků lavičková souprava šperků
autor: Anna

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR

Je nám líto, ale komentáře mohou přidávat pouze zaregistrovaní a přihlášení čtenáři.

Máte-li účet na stránkách Facebook a rádi byste se přihlásili přes něj, pak klikněte na tlačítko níže a povolte aplikaci SALON.

Přihlaš se

Jste-li už na SALONu zaregistrovaní, pak se můžete přihlásit zde:

Nejste-li na SALONu ještě zaregistrovaní a měli byste zájem, pak klikněte na tlačítko níže. K registraci je zapotřebí pouze vaše křestní jméno či přezdívka, email a heslo.

Registruj se