Gabrielle: Není dobré se omezovat

hlavní obrázek

Mladičká Gabrielle bloguje už něco přes rok a k založení blogu ji přivedlo pár zajímavých stránek, na které náhodou narazila.

šortky, které jsem si sama "ocvočkovala" a krajkové tílko z H&M šortky, které jsem si sama "ocvočkovala" a krajkové tílko z H&M triko a látková vestička z H&M, džíny ze sekáče, boty Topshop triko a látková vestička z H&M, džíny ze sekáče, boty Topshop vintage džíny a bundu ze sekáče vintage džíny a bundu ze sekáče
 

Dnes její blog s názvem Crazy Pig´s Ideas navštíví více jak 500 lidí denně a má více jak 600 tzv. followers. Na blogování, kterého se neumí vzdát a které jí někdy zabírá i hodně času, jí fascinuje rychlost, s jakou se díky němu šíří nové módní trendy. "To je na internetu vidět zcela jasně."

Svůj styl by Gabrielle popsala spíše jako decentnější. "Většina mladých českých tvůrců, se kterými se setkávám na různých akcích, naposledy například na jarním Code:Mode, je na mě moc 'hippie'. Já moc na ty barvy a vzory nejsem." Se zahraničím se v tomto ohledu nemůžeme podle Gabrielle srovnávat, což je ostatně dáno i podmínkami, které jsou tady méně příznivé, a proto českou scénu ani moc nesleduje. Z českých návrhářů se jí však hodně líbí práce Jakuba Polanky, a protože jí hodně baví i design, nemůže nezmínit ani české „papírnictví“ Papelote.

Z jejích oblíbených obchodů klasicky vede H&M, oblečení odtud tvoří zhruba polovinu jejího šatníku. "Kdybych však nebyla chudou studentkou, vykoupila bych celý Topshop", směje se.  Vedle anglické módy obdivuje i severské značky jako je Monki nebo Modekungen. Protože je momentálně omezená jen na „háemko“, dohání to často v sekáčích, případně na Aukru nebo eBayi.

Podobně jako u oblečení, i u inspiraci volí Gabrielle levnější variantu, tedy internet. Módní blogy ji de facto nahrazují časopisy. Z českých a slovenských blogů čte nejraději Véčko, Agátu, Daniu, Cookies, Pauline a další, ze zahraničních pak  Love aestetics, Pale division, Cuillere a absinthe, Lady Moriarty a spoustu jiných.

Móda se zdá Gabrielle jako skvělé vyjádření osobnosti. "Jsem ráda za to, že dnešní doba je poměrně tolerantní, a že s výběrem, jaký na trhu je, máme hodně možností a můžeme popustit uzdu své představivosti. Nedokážu si představit, že bych žila v 19. století a byla závislá na šílených róbách a korzetech", přemýšlí. Stejně tak se nechává unést na rozdílech v módě mezi jednotlivými národnostmi. "Každý jedinec má odlišný styl, přesto většinou poznáte Francouze od Itala nebo Rusa." Na módě obdivuje právě toto obrovské množství kreativity, co v ní je.

Jejím nejmilejším kouskem oblečení jsou šortky, a to všeho druhu. Na otázku, zda-li má ráda i sukně, odpovídá: "K sukni si budu muset najít ještě cestu, zatím se v ní cítím nepřirozeně."

Na otázku podle čeho si vybírá oblečení, odpovídá bez váhání: "Jednoduše. Podívám se na předpověď počasí a doufám, že bude dost teplo, abych si mohla vzít šortky. V opačném případě se většinou naštvu a vymýšlím, jak to udělat, aby obyčejné džíny nevypadaly fádně." Vše také závisí na náladě a na tom, co má na daný den  naplánované. "Nenosím podpatky, čímž zamezuji pádům i případným překvapení v podobě staré dlažby. A navíc se bez nich lépe dobíhá autobus", prozrazuje svůj malý módní fígl.

Gabrielle by ráda všem čtenářkám Salonu sdělila, že je důležité se nebát. "Často musím snášet potutelné úsměvy, úšklebky či vyvalené oči kolemjdoucích, ale beru to s nadhledem. Vlastně je někdy docela zábavné to sledovat. Není dobré se omezovat jen kvůli tomu, aby člověk náhodou nevyčuhoval z davu."

Další inspirativní modely a tipy, které Gabriella právě nosí a vytváří, najdete přímo na jejích stránkách crazypigsideas.blogspot.com.

taška ze sekáče, šortky z Promodu, boty z malého obchodu z Paříže a moje oblíbené nadkolenky taška ze sekáče, šortky z Promodu, boty z malého obchodu z Paříže a moje oblíbené nadkolenky modrá blůza s vlaštovkami H&M a aktovka z Aukra modrá blůza s vlaštovkami H&M a aktovka z Aukra hnědá retro bunda z Aukra, tátovo tílko, klobouk a řetízek s peřím hnědá retro bunda z Aukra, tátovo tílko, klobouk a řetízek s peřím košile H&M a camel coat ze sekáče košile H&M a camel coat ze sekáče opeřený řetízek jako čelenka ze SIX opeřený řetízek jako čelenka ze SIX DIY flekaté šortky a čelenka, hnědá bunda z Aukra DIY flekaté šortky a čelenka, hnědá bunda z Aukra
autor: Nela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR