Fugu: Zajímavě a přitom eticky

hlavní obrázek

Přemýšlíte někdy o tom, kde a jak vzniklo tričko, které máte na sobě? Zda-li je vyrobeno v etických a sociálně dobrých podmínkách?

šedivé tričko s potiskem Vosí párty šedivé tričko s potiskem Vosí párty žluté dámské tričko s potiskem žluté dámské tričko s potiskem šedivé dámské tričko s potiskem šedivé dámské tričko s potiskem dámské šedivé tričko s potiskem dámské šedivé tričko s potiskem
 

Mám-li mluvit za sebe, často o takových věcech nepřemýšlím, ale co jsem na internetu narazila na Fugu, občas mě tyto myšlenky přepadnou.

Fugu založili v roce 2006 designér Tomáš Slavík a ilustrátorka Helena Slavíková, v té době už jako manželé. Hlavní důvod, proč začali dělat oblečení, byl jednoduchý. Chtěli své nápady a ilustrace prezentovat i jinde, než jen na monitoru počítače. Hned na začátku se rozhodli, že chtějí prodávat oblečení, které je eticky vyrobené. Našli si tedy sociálně i eticky zodpovědné dodavatele a později začali šít i v Čechách. Nyní spolupracují i s českými dílnami a výrobci. Výroba oblečení je pro ně částečně hobby, a částečně práce. Hlavní je, že je to baví.

Oblečení z organické bavlny začali prodávat koncem roku 2007. Tento trend již delší dobu sledovali v zahraničí. Samozřejmě tím je cesta, kterou si zvolili těžší, jelikož u českého zákazníka hraje prim cena. Nicméně se snaží konkurovat alespoň kvalitou a myslím, že  se  jim to daří úspěšně.

Zboží vyrábí v limitovaných kolekcích, počty se však liší u různých motivů. Některý produkt vyrobí třeba jen ve 12 kusech, jindy ve 100. Čato se rozhodnou už na začátku, že to co právě vyrobí bude jen ve 20ti kusech a nebude se již opakovat.

Jelikož se však zatím musí živit i jinak a navíc se jim nedávno narodila jejich malá "Fugu modelka", není zase tolik času, kolik by si představovali. Kamarádi se jim často smějí, že jsou proti zaměstnávání děti a vlastní zaměstnají:).

Pokud vás Fugu produkty zaujaly, můžete si  je na jejich stránkách www.fugu.cz vybrat, a objednat, platit můžete buď na dobírku nebo na Fugu účet převodem. Momentálně pracují Tomáš a Helena na zbrusu novém eshopu, kde toho bude více. Kamenný obchod nemají, omezenou nabídku však můžete najít v pražských obchodech jako je Futurista, Revolver, Hard de core, Pour pour a Věcičky ručně dělané v Doksech.

Více na: www.fugu.cz

bílé dámské tričko s potiskem bílé dámské tričko s potiskem dámské tričko Fugu Essence dámské tričko Fugu Essence černé dámské tričko s potiskem černé dámské tričko s potiskem černá dámská mikina s potiskem černá dámská mikina s potiskem bílé pánské tričko s potiskem bílé pánské tričko s potiskem modré pánské tričko s potiskem modré pánské tričko s potiskem tričko pro pejska tričko pro pejska tričko pro miminko Žížala tričko pro miminko Žížala dětské tričko s obrázkem dětské tričko s obrázkem placky placky
autor: Eva

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR