Folklórem proti zimní šedi

hlavní obrázek

Když u nás v Evropě nastane zima, mnoho lidí podlehne splínu a šedé počasí se podepíše i na našem oblečení. Potáhneme se od hlavy k patě smutnými barvami a čekáme do jara, než zase přijde čas nechat své sukně a halenky vesele zajásat.

La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe La femme Mimi - Folklore de Luxe
 

Módní návrhářka Mimi Lan vás však přesvědčí, že na depresi v šatníku není místo ani v rozbředlém sněhu, ani na špinavých chodnících. Naopak, v modelech z podzimně-zimní kolekce značky La femme Mimi krásně rozkvetete.

Vemte si krásu z orchideje

Nguyen Hoang Lan se sice narodila v Hanoji a vyrostla v Saigonu, ale v Čechách žije už skoro 15 let. Vystudovala politologii na Karlově univerzitě, od politiky však zběhla a bez předchozího vzdělání se po hlavě vrhla do proudu módního tvoření. Rodiče – oba akademičtí malíři – jí do vínku dali poetické jméno Královská žlutá orchidej a určitě také něco ze svého uměleckého talentu. A protože jí odmala všichni říkali Mimi, založila pod tímto jménem módní značku a otevřela si obchod s oblečením a doplňky nejprve v Praze a po čase také v Amsterodamu. Z její tvorby na nás dýchne působivý evropsko-asijský mix současného šmrncu a tradičního řemesla, plný barev a života.

Za vším hledej ženu

Díky asijským vlivům je móda Mimi Lan zajímavým koktejlem chutí. Moderní střihy doplňují ruční výšivky, aplikace či tradiční ornamenty, vše se opírá hlavně o detail. Mezi materiály je nejčastěji zastoupena bavlna a hedvábí. Celkově jsou modely stavěny tak, aby vytvářely obraz křehké romantické ženy, a přestože kolekce podzim/zima není tak rozjásaná jako předchozí jarně-letní, zajímavé potisky a vhodné kombinace látek jí přidávají na pestrosti. Návrhářka nechává vyniknout ženskou něhu a krásu.

Folklór šetrný k planetě

Nejpoutavěji a velice mladistvě působí část kolekce nazvaná Folklore de Luxe, kterou jste mohli spatřit i na letošním Designbloku. Kombinace pestrobarevných sukní ze zbytků látek a triček s velkými aplikacemi na zádech, ve kterých dívky vypadají jako chodící obrazy, ovšem není pouze originální, ale také šetrná k životnímu prostředí. Mimi Lan se totiž při své tvorbě snaží zpracovávat přebytky a recyklovat materiály, takže její tvorba je ekologicky uvědomělá a šetrná k planetě.

Více na: www.lafemmemimi.cz

La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Dont Worry Be Happy La femme Mimi - Winter Flower La femme Mimi - Winter Flower La femme Mimi - Winter Flower La femme Mimi - Winter Flower La femme Mimi - Winter Flower La femme Mimi - Winter Flower La femme Mimi - Winter Flower La femme Mimi - Winter Flower
autor: Meggie

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR