Eva Došková: Móda je hra s vizuálnem

hlavní obrázek

Po menší odmlce vám přinášíme opět další rozhovor se zajímavou českou blogerkou, tentokrát i skvělou fotografkou, Evou Doškovou. 

sukně z H&M showroomu a vintage body sukně z H&M showroomu a vintage body květované šaty F&F a květinové DIY doplňky květované šaty F&F a květinové DIY doplňky červené šaty Orsay a parížští námořníci červené šaty Orsay a parížští námořníci
 

Eva nám o sobě prozradila nejen to, které značky a návrháři se jí v módě nejvíc libí a kde nejraději nakupuje, ale co by například doporučila i všem čtenářkám. 

Kdy vznikl tvůj blog a co tě k jeho založení vůbec vedlo?
"Můj blog vznikl začátkem loňského léta jako odkladiště fotek, které jsem fotila a velmi záhy taky zážitků a mých outfitů z Paříže, kde jsem chvíli žila a měla jsem pocit, že si to nutně musím někde uchovat."

Máš nějaké české oblíbené značky, obchody nebo návrháře?
"Baví mě SUUS a Jakub Polanka."

A naopak, máš nějaké oblíbené zahraniční značky, obchody či návrháře?
"Viktor&Rolf for president! Když tu nemáme toho McQueena..."

Sleduješ i jiné módní blogy?
"Jasně. Mám ráda třeba blog Danny Rose, Evy Schön nebo Theresky. Ale i plno, plno jiných."

Co se ti v módě (obecně) a na módě (celkově) nejvíce líbí?
"Líbí se mi možnost estetizace nepovedeného a zdůraznění přirozené krásy. Je to hra s vizuálnem, což mě jako fotografa hodně zajímá, ale i prvním dojmem, takže vlastně docela účinná hra s lidmi, což je vždycky zábavné."

Co tě momentálně v oblasti módy nejvíc baví?
"Ženskost!"

Jak většinou vznikají tvé modely?
"Spontánně. Mám svoji každodenní jednoduché šaty-sako uniformu, na které se toho moc zkazit nedá, ale když se ráno vzbudím se trochou času nebo dobrou náladou, většinou hned vím, co speciálního mi dnes bude sedět a za tři minuty je hotovo. Rozmýšlet něco předem nemá moc cenu."

Nejoblíbenější věc ve tvém šatníku, případně věc, bez které by ses nikdy neobešla?
"Nezbytné jsou všechny moje malé černé a saka, kterých mám obou více než je zdrávo. Ale nejoblíbenější jsou stejně ty 'velké' šaty, ve kterých člověk vypadá doopravdy jako dáma."

Máš nějaký zaručený módní nebo kosmetický tip, na který se můžeš vždy a za každé situace spolehnout?
"Jednoduchost, elegance, lichotivý střih, kvalitní materiály. V jednoduchosti je krása! Outfitu rozhodně stačí jeden výrazný prvek nebo naopak všechny nevýrazné, ale se zajímavými detaily. Nemám ráda přeplácané modely. "

Co by si poradila našim čtenářkám/čtenářům? Máš nějaké módní motto, kterým se řídíš?
"Kromě už zmiňované jednoduchosti bych určitě poradila nezapomínat na ženskost či mužnost, ale pánové to většinou zvládají lépe. Je super, že žijeme ve společnosti, kdy si můžeme být dovolit úplně genderless a unisex, ale tím spíš ocením, když se to někdo rozhodně nedělat."

Je něco, co považuješ za svůj dosavadní největší módní úspěch?

"Pro mě je úspěch každý můj outfit, který se mi líbí i za týden. Jinak 'módní' úspěchy si nějaké přiznám leda jako fotograf, nejvíc mě asi potěšila, ač krátká, spolupráce se dvěma světovými pařížskými agenturami. Každopádně věřím, že ty opravdové úspěchy teprve přijdou!"

Více o Evě se dozvíte z jejího blogu foppishcousin.blogspot.com

pruhované letní šaty z H&M showroomu pruhované letní šaty z H&M showroomu šátek Balmain a triko DIY šátek Balmain a triko DIY sluneční brýle Moschino a second handový outfit sluneční brýle Moschino a second handový outfit šaty Lanvin for H&M a zbytek second hand šaty Lanvin for H&M a zbytek second hand
autor: Nela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR

Je nám líto, ale komentáře mohou přidávat pouze zaregistrovaní a přihlášení čtenáři.

Máte-li účet na stránkách Facebook a rádi byste se přihlásili přes něj, pak klikněte na tlačítko níže a povolte aplikaci SALON.

Přihlaš se

Jste-li už na SALONu zaregistrovaní, pak se můžete přihlásit zde:

Nejste-li na SALONu ještě zaregistrovaní a měli byste zájem, pak klikněte na tlačítko níže. K registraci je zapotřebí pouze vaše křestní jméno či přezdívka, email a heslo.

Registruj se