Eko Popelka Kitty Cooper

hlavní obrázek

V posledních letech je v módě velmi populární tzv. vintage styl, nebo-li nošení retro oblečení. Tento trend má několik výhod. Vedle originálního modelu totiž šetří i prostředky na svoji výrobu.

pruhované střevíčky Marina (£ 319) pruhované střevíčky Marina (£ 319) střevíčky s mašlí a na platformě Rakli (£ 269) střevíčky s mašlí a na platformě Rakli (£ 269) bleděmodré střevíčky s červenou stuhou Rose Lee (£ 319) bleděmodré střevíčky s červenou stuhou Rose Lee (£ 319)
 

A o to přesně jde!

Alespoň některým návrhářům, kteří se zamýšlí nad módou nejen z jejího estetického, ale i ekologického hlediska. Mezi ně patří i talentovaná anglická návrhářka Kitty Cooper, jenž vytváří krásné a zároveň k přírodě šetrné střevíčky.

Své botky potahuje látkami a stuhami pocházející z období mezi lety 1920 až 1970. Zákazníci si mohou dokonce i sami vybrat druh látky, ze které střevíčky chtějí. Ovšem i ostatní materiály použité na výrobu bot jsou ekologické, stejně jako například nebělený papír a krabice, do nichž jsou střevíčky následně baleny. Botky se šijí v malé rodinné firmě ve východním Londýně, čímž se Kitty snaží podporovat i místní průmysl. 

Neměňte svůj životní styl, jen svoji volbu zboží!

Kitty vystudovala módní návrhářství na anglické škole London College of Fashion. Po studiích se vydala pracovat jako obuvní designérka do Číny, největší výrobní země na světě, kde poznala současné metody výroby nejen obuvi, ale i oblečení. 

Stejně jako mnoho lidí i ji začaly trápit neekologické a neetické výrobní procesy módního průmyslu. Po návratu domů se proto rozhodla založit si vlastní značku, jejíž krédo zní: "Nikdo by neměl měnit svůj životní styl, jen svoji volbu zboží!"

Více info na: www.kitty-cooper.co.uk

růžovo-modré lodičky s mašlí Ginnie (£ 269) růžovo-modré lodičky s mašlí Ginnie (£ 269) zelené lodičky s mašlí Ginnie (£ 269) zelené lodičky s mašlí Ginnie (£ 269) žluté lodičky Luke (£ 280) žluté lodičky Luke (£ 280) červeno-bílé lodičky Luke (£ 280) červeno-bílé lodičky Luke (£ 280) béžové lodičky s mašlí Nanti (£ 255) béžové lodičky s mašlí Nanti (£ 255) bleděmodré lodičky s mašlí Chovey (£ 245) bleděmodré lodičky s mašlí Chovey (£ 245) modré lodičky Didicoy (£ 325) modré lodičky Didicoy (£ 325) červené lodičky s mašlí Didicoy (£ 325) červené lodičky s mašlí Didicoy (£ 325)
autor: Nela

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR