Designblok Premier Fashion Week

hlavní obrázek

V rámci patnáctého výročí Designbloku se pořadatelé rozhodli dostát sezónnosti módy a potřebám módních tvůrců a značek a uspořádat poprvé v historii Designbloku Designblok Premier Fashion Week také na jaře. 

 

Cílem zavedení jarního i podzimního Designblok Premier Fashion Weeku od roku 2013 je ustálení sezónního cyklu prezentace módy tak, jak je to běžné v zahraničí, kde módní návrháři v rámci fashion weeků představují vždy kolekci na sezónu následující. Jarní Designblok Premier Fashion Week představí kolekce formou showroomů, respektive salónních módních přehlídek jednotlivých značek a návrhářů.

Šperkařská sváteční neděle 

Neděle bude na Designblok Premier Fashion Weeku patřit nejen módě, ale i šperku. Symbolicky se tak v rámci nedělního pop-up shopu setkají obě oblasti, autorský módní design a autorský šperk. 

V pop-up shopu v galerii Křehký budou vystaveny a připraveny k vyzkoušení všechny kolekce představené v rámci přehlídek. Denisa Nová, Hana Zárubová, Lenka Kohoutová, Klára Nademlýnská, Liběna Rochová, Kateřina Geislerová a mnoho dalších představí nejen kolekce na jaro léto, ale i výhledové kolekce na podzim zima. Některé kolekce bude možné zakoupit pouze na nedělním pop-up shopu. Kolekce Martiny Špetlové, která působí v Londýně, pařížské kolekce Melle Chacha, Vaniny Escoubet, nebo tašky AnPlusKa po skončení Designblok Premier Fashion Weeku odcestují zpět do vlasti

Speciální akcí v rámci pop-up shopu bude šperkařský brunch taktéž v galerii Křehký. Na něm se představí nová kolekce loňských Grand designérů roku Zdeňka Vacka a Daniela Pošty, tvořícími pod značkou Zorya, nebo na šperky rodinné šperkařské firmy BeldaFactory. Svou práci představí take ra Nováková, nebo nový objev na české scéně Kristýna Španihelová či objev loňského Designbloku Janja Prokić

Eva Eisler zde představí v premiéře kolekci Wabi Sabi. Tato slavná česká návrhářka vede atelier K.O.V. na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Šperku se věnuje dlouhodobě a v této oblasti si vydobyla mezinárodní renomé. Její tvorba je ale daleko širší, kromě šperku se totiž věnuje i volnému umění a architektuře. Ve své tvorbě vždy přemýšlí konceptuálně, šperk není jen ozdobou, je uměním a zároveň filozofií. 

Vstup na pop-up shop i prodejní šperkařský brunch je volně otevřen veřejnosti a je zdarma. 

Designblok Premier Fashion Week (20. - 24. 3.)

Galerie Křehký, Osadní 35, 170 00 Praha 7

Program DPFW najdete zde.

autor: Meggie

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR