Dejte věcem druhou šanci

hlavní obrázek

Před necelým měsícem jsme vás informovali o tom, že od 8. do 10. prosince 2009 bude v brněnském kulturním centru Starý pivovar probíhat první ročník projektu Restartmóda, zasvěcený tématu recyklace.

Restart móda Restart móda z kolekce DaDiva z kolekce DaDiva z kolekce DaDiva z kolekce DaDiva z kolekce DaDiva z kolekce DaDiva
 

Projekt je zaměřený na myšlenku znovupoužití a pod hlavičkou „Dejte věcem druhou šanci“ umožňuje návrhářům, studentům textilních oborů i široké kreativní veřejnosti vdechnout materiálům nový život a navrátit je tak do výrobního procesu.

Zanedlouho všechno propukne a tak pro vás máme přichystané podrobnosti. Během následujících tří dnů můžete navštívit vernisáž v galerii Starý Pivovar či soutěžní módní přehlídku oděvů z materiálů, jako jsou plasty, kov, papír nebo použité textilie. Proběhne také aukce modelů a otevřený bazar oblečení, do kterého se může zapojit každý. Na bazaru se budou prezentovat i některé nadace s rukodělnými výrobky, například Heartfelt Project na pomoc africkým ženám v tísni, nadace Veronika a další.

Projekt odstartoval už 5. listopadu vernisáží výstavy netradičních módních fotografií Karolíny Ketmanové, kterou je možné shlédnout po celou dobu projektu v klubu Starého Pivovaru. Kromě výstavy můžete přijít v úterý 8. prosince v 17 hodin na vernisáž obrazů Terezy Kurovské a Radky Doubravové, studentek Střední školy umění a designu. Výstava nese název „Kolem dokola“ a autorky při její tvorbě použily prostředky ze staré továrny a zrecyklovaly pár námětů z obrazů starých umělců, které jsou v dnešní době často přednášeny kriticky.

Ve středu 9. prosince v 19 hodin začne hlavní program projektu – soutěžní módní přehlídka. Naděje mladé textilní scény, kreativci, šikulové, módní nadšenci a šílenci předvedou, co se dá vyrobit z odložených materiálů, které by jinak na oblečení nikdo netipoval. Večer bude nabitý módou, hudbou, tancem a videoprojekcí. Hudební koktejl do rytmu přehlídky namixuje DJ André Allin, afterpárty ovládne tóny DJ Teo a vše dobarví vizuálními efekty VJ Texa. Na závěr vystoupí členové projektu Oorphane s tanečním představením. Večerem provede Anička Málková.

Ve čtvrtek 10. prosince v 18 hodin odstartuje aukce a módní bazar. K vidění a koupi budou nejenom některé modely z přehlídky, ale i další oblečení, (prezentace mladé vznikající české značky DaDiva) doplňky, retro i futuro skvosty. Navíc každý může pomoct dobré věci a u nadačních stánků zakoupit originální výrobky. Hudebním šperkem večera budou kapely Vobezdud a Kočičí hra.

Důležité linky:
Starý pivovar - www.starypivovar.cz
DaDiva - www.dadiva.cz
Heartfelt Project - www.heartfestproject.com
Nadace Veronika - www.nadace.veronica.cz
VJ Texa - www.myspace.com/texa
Oorphane - www.oorphane.cz
Vozebud - www.bandzone.cz/vobezdud
Kočíčí hra - www.kocicihra.eu

výrobky Heartfelt Project výrobky Heartfelt Project výrobky Heartfelt Project výrobky Heartfelt Project Kolem dokola Kolem dokola obchod Nadace Veronika obchod Nadace Veronika Restart móda Restart móda obchod Nadace Veronika obchod Nadace Veronika Oorphane (Luminografie, foto: Martin Bělehrádek) Oorphane (Luminografie, foto: Martin Bělehrádek) Oorphane (Svatojánská Barka, foto: Martin Bělehrádek) Oorphane (Svatojánská Barka, foto: Martin Bělehrádek) Oorphane (Luminografie, foto: Martin Bělehrádek) Oorphane (Luminografie, foto: Martin Bělehrádek) Oorphane (Svatojánská Barka, foto: Martin Bělehrádek) Oorphane (Svatojánská Barka, foto: Martin Bělehrádek)
autor: Meggie

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR