Ceny Czech Grand Design 2006

hlavní obrázek

Výroční ceny bývají v jakémkoliv oboru možností pravidelně upozorňovat veřejnost odbornou i laickou na mimořádné osobnosti a činy v daném oboru.

celým večerem provázel Roman Zach celým večerem provázel Roman Zach Oděvní designer roku - Muset Fashion Design (Radana Ivančic) Oděvní designer roku - Muset Fashion Design (Radana Ivančic) Módní fotograf roku - Šťepánka Stein a Salim Issa Módní fotograf roku - Šťepánka Stein a Salim Issa Grafický designer roku - Studio Side2 Grafický designer roku - Studio Side2 Objev roku - Petr Korecký Objev roku - Petr Korecký Stanislav Lachman vstupuje do Síně slávy českého designu Stanislav Lachman vstupuje do Síně slávy českého designu
 

Jsou možností ocenit a medializovat práci konkrétních tvůrců a pomoci široké veřejnosti se lépe orientovat na konkrétní oborové scéně.

Průběh hlasování

Ceny Czech Grand Design udělují nestranní odborníci, sdružení v Akademii designu České republiky - volném sdružení odborníků s výjimkou činných designérů – tj. kurátoři, teoretici, novináři.

Akademie hlasovala ve dvou kolech. V prvním kole navrhli její členové tři osobnosti/firmy za konkrétní počiny v daném kalendářním období. Ve druhém kole byli potom vybíráni vítězové ze tří osobností/firem, kteří získali v prvním kole nejvyšší počet hlasů.

Vyhlášení Cen Akademie designu ČR

Slavnostní vyhlášení Cen Akademie designu ČR proběhlo v Dvořákově síni pražského Rudolfina. Večer to byl opravdu velkolepý. Architekturu a scénu večera vytvořili Michal Froněk a Jan Němeček ze studia Olgoj Chorchoj. Úplně proměnili klasické pojetí hudební síně. Večerem pak s grácií provázel Roman Zach. Návštěvníci, kterých bylo v Dvořákově síni přes 1000, hosté, akademici a ocenění pak dále shlédli vystoupení slavného Agon orchestru se kterým během večera dvakrát vystoupil Dan Bárta. Operní zpěvačka Daniela Reichová připomněla, v jakém se diváci nacházeli prostředí a baletky, studentky pražské konzervatoře předvedli svého vypilovaného Louskáčka. Opravdu skvělá podívaná. Dramaturgicky, výběrem hostů a účinkujících diváci byli svědky důstojného a krásného večera.

Nominovaní v jednotlivých osmi kategoriích byli vždy představeni krátkým, vizuálním medailonem, které natočil režisér Tomáš Luňák, znám spíše jako tvůrce hudebních klipů a animací.

Autorem ceny Czech Grand Design 2006 – kterou získali vítězové nominací je šperkař Zdeňek Vacek, který vytvořil pro tento ročník mechanickou brož – květinu, kterou může vítěz kdykoliv připnout a mít tak svůj úspěch stále na očích.

Vítězy prvního ročníku CZECH GRAND DESIGN za rok 2006 jsou:

Produktový designér: Jiří Pelcl
Oděvní designér: Muset Fashion Design
Grafický designer: Studio Side2
Módní fotograf roku: Štěpánka Stein a Salim Issa
Výrobce roku: Moravské sklárny Květná
Prodejce roku: Qubus design
Objev roku: Petr Korecký
Sín slávy: Stanislav Lachman
Grand Designer roku 2006: Jiří Pelcl

Více info na: www.czechgranddesign.cz

Produktový designer roku - Jiří Pelcl Produktový designer roku - Jiří Pelcl Dana Bártu doprovázel Agon orchestra Dana Bártu doprovázel Agon orchestra slavnostní zakončení večera v Rudolfinu slavnostní zakončení večera v Rudolfinu Radana Ivančic (Muset Design) a Salim Issa Radana Ivančic (Muset Design) a Salim Issa Muset Fashion Design Muset Fashion Design Radana Ivančic (Muset Design) a Salim Issa Radana Ivančic (Muset Design) a Salim Issa oceněné sklo Jiřího Pelcla oceněné sklo Jiřího Pelcla oceněné sklo Jiřího Pelcla oceněné sklo Jiřího Pelcla čajový set pro slepce - Petr Korecký čajový set pro slepce - Petr Korecký
autor: redakce

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR