Černobílé kombinace

hlavní obrázek

Bílá, černá a jejich důvěrné přátelství provází taková obliba, že už patrně tyto barvy žádné módní trendy nikdy neodsunou na úplný okraj dění.

černobílé kombinace černobílé kombinace černobílé kombinace černobílé kombinace
 

Příkladně je to letos, kdy oblečení téměř povinně rozkvétá nejrůznějšími odstíny, ale zmíněná dvojice se za nimi drží v těsném závěsu.

Chytré řešení

Nespornou výhodu mají vícedílné modely, protože z černých a bílých součástí může vzniknout zajímavá a do značné míry nekonečná stavebnice. Je vděčná z mnoha důvodů, kromě jiného i proto, že odpadají problémy s doplňky. Prostě jsou buď jedny nebo druhé. Vsadíme-li na tuto kombinaci například při balení prázdninového kufru, vystačíme s mnohem menším než obvykle. Celkový dojem přitom ani trošku neutrpí, spíš naopak.

Pokud jde o bílou, často se vyskytuje námitka, že je na ní všechno hned vidět. Ale to snad není chyba. Ostatní barvy se přece špiní stejně, jenže nám u nich může ujít optický signál k praní.

Rovněž se tvrdí, že bílá rozšiřuje. To se popřít sice nedá, ale kombinace s černou v místech, kde je potřeba ubrat, nerovnoměrnosti postavy výrazně redukuje. Tato osvědčená zkušenost zdaleka neplatí jen pro ženy boubelaté. I mnohým štíhlým takové nekrvavé a bezbolestné tvarování figury nezřídka prospěje. Jak známo, světlá proporce zviditelňuje a černá je potlačuje.

Pestrá variabilita

Bílá a černá jsou barvy vznešené, bezkonfliktní. Mohou působit cudně až puritánsky, ale také nesmírně rafinovaně a sexy. Lze s nimi projít bez ztráty kytičky přijímacím pohovorem do zaměstnání či na univerzitu, dopoledním úředním jednáním, společenskou akcí navečer i setkáním plným vášní ještě o něco později. Není to snad výzva?

Letos černobílé kombinaci propadli nejvíce návrháři módního domu Chanel.

Chanel Jaro/Léto 2007 Chanel Jaro/Léto 2007 Chanel Jaro/Léto 2007 Chanel Jaro/Léto 2007 Chanel Jaro/Léto 2007 Chanel Jaro/Léto 2007 Chanel Jaro/Léto 2007 Chanel Jaro/Léto 2007 Chanel Jaro/Léto 2007 - Haute Couture Chanel Jaro/Léto 2007 - Haute Couture Chanel Jaro/Léto 2007 - Haute Couture Chanel Jaro/Léto 2007 - Haute Couture Chanel Jaro/Léto 2007 - Haute Couture Chanel Jaro/Léto 2007 - Haute Couture Chanel Jaro/Léto 2007 - Haute Couture Chanel Jaro/Léto 2007 - Haute Couture
autor: redakce

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR