Peněženky z lepících pásek

hlavní obrázek

Lepicí páska se nejčastěji používá na drobné opravy. Uplatnění najde jak v domácnosti, tak i třeba ve sportu, v módě by ji ale čekal málokdo.

peněženka z pásky peněženka z pásky peněženka z pásky peněženka z pásky zlatá peněženka zlatá peněženka peněženka peněženka krajina krajina zlatá peněženka s potiskem zlatá peněženka s potiskem zlatá peněženka lesa zlatá peněženka lesa
 

V roce 1998 v americkém Portlandu si mladý vysokoškolák Garett Croft Stenson místo podřadné brigády v rychlém občerstvení rozhodl vydělat na studia výrobou peněženek. Ke spolupráci přiměl i své přátele a pod jménem Ductbills začali z pásky na koberce vyrábět peněženky.

Po dobu pěti let prodávali vlastnoručně vyrobené peněženky všude, kde se dalo. Mezi prvními zákazníky byla rodina, kamarádi a spolužáci. Prodávali na trzích, na ulici, prostě všude, kde to jen trochu šlo, a to tak dlouho, dokud si jich nevšimly první obchody, které jim pomohly v dalším růstu. Za toto hektické období vyrobil Garett Croft Stenson a jeho přátele přes 30 tisíc peněženek z lepicí pásky, což už je dost na to, aby si troufli založit „pořádnou“ firmu. Tak vznikla firma DB Clay.

Na první pohled působí peněženky DB Clay luxusním dojmem, který podtrhuje i jejich vysoká cena (50 - 80 USD). Lepicí pásku vystřídal prvotřídní textil a pouliční prodej nahradily kamenné obchody a přehledný e-shop. Nejedná se však o žádnou „snobárnu“. U DB Clay se platí výhradně za originální nápady, kvalitní zpracování a výtvarně zdařilé potisky. Při výběru materiálu se dbá na to, aby při výrobě byla co nejméně zatěžována příroda.

Na webových stránkách je v součastné době v prodeji již třetí kolekce luxusních peněženek DB Clay. Předchozí kolekce jsou již vyprodané a při prohlížení archivu se není čemu divit. Mezi motivy převažují městská panoramata, příroda nebo obyčejné věci, které umístěním na peněženku získaly úplně jiný rozměr.

Pro objednávku peněženky stačí vyplnit formulář, zaplatit a do týdne vám přijde poštou v úhledné krabičce s logem DB Clay. Pokud si žádnou nevyberete nebo je vám sympatičtější peněženka vyrobená z lepicí pásky, na stránkách původní firmy Ductbills si za zhruba 25 USD můžete takto vyrobenou peněženku pořídit. Není tak dokonalá jako její luxusnější sestřičky, zato ji s největší pravděpodobností vyráběl sám majitel.

Více info na: www.dbclay.com

les les urban urban kůň kůň peněženka s potiskem koně peněženka s potiskem koně peněženka s potiskem krajiny peněženka s potiskem krajiny hnědá peněženka s potiskem hnědá peněženka s potiskem peněženka s potiskem lampiček peněženka s potiskem lampiček peněženka s potiskem pšenice peněženka s potiskem pšenice peněženka s potiskem Portland peněženka s potiskem Portland
autor: Petr

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR