Chyťte Boltův rytmus!

hlavní obrázek

Od posledních letních olympijských her v čínském Pekingu zná svět Jamajku nejen pro jejího populárního reagge zpěváka Boba Marleyho, ale i pro nejrychlejšího muže světa, Usaina Bolta.

nejrychlejší muž světa Usain Bolt a vítězové sprintu SK Kotlářka nejrychlejší muž světa Usain Bolt a vítězové sprintu SK Kotlářka nejrychlejší muž světa Usain Bolt na tiskové konferenci v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt na tiskové konferenci v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze jamajský sprinter Usain Bolt představuje svoji obuv jamajský sprinter Usain Bolt představuje svoji obuv
 

Skoro dvoumetrový sprinter, který v roce 2008 zaběhl po sobě tři světové rekordy na olympijských hrách, a to konkrétně na 100 m, 200 m a 4 x 400 m v mužské štafetě, je nejen skvělým atletem, ale od minulého roku i tvůrcem vlastní kolekce oblečení s názvem The Bolt Collection, která vznikla ve spolupráci se sportovní značkou Puma.

Do Prahy zavítal Usain Bolt minulý týden po vítězství na ostravské Zlaté tretře, kde suverénně získal první cenu v běhu na 100 m. Na tiskové konferenci dostál své pověsti i výborného baviče a uvolněného společníka. Ochotně odpovídal nejen na všechny otázky, ale dokonce i na jednu žádost zazpíval za doprovodu beatboxu moderátora úryvek z písně One Love svého krajana Boba Marleyho.

Olympiáda jako olympiáda

Součástí setkání bylo i předání cen nejrychlejším mladým talentům sportovního klubu Kotlářka. Při předávání cen neopomněl Usain podotknout, že si na mladé hochy bude ode dneška dávat pozor. Juniorští běžci mohli Boltovi také položit otázky. Na dotaz, zda by neměl zájem reprezentovat Jamajku i na zimních olympijských hrách ve čtyřbobu se Usain rozesmál a odpověděl: "Když já nemám zimu vůbec rád. A navíc myslím, že bych se do toho čtyřbobu ani nevešel."

Rychlý běh i jízda autem

Usain, který je znám nejen svým rychlým krokem, ale i láskou k rychlé jízdě autem, dostal od pořadatelů malou pozornost v podobě modelu auta Mini Cooper. Usain sice poděkoval, ovšem poznamenal: "Hezký, ale do toho se nevejdu. To bych musel být o dost menší," řekl naoko zklamaně. "No ten větší by byl o něco lepší," podotkl.

Play station, nugetky a holky

Nejrychlejší muž světa také prozradil, že před startem většinou myslí na populární hry Play Station, momentálně je to Call of Duty. Pokud by se nevěnoval sprintu, pak by z něj jistě byl kriketový hráč. Na otázku, zda by neměl chuť se naučit i hokej odvětil: "Ten je fakt nebezpečný. A já ani neumím bruslit," přiznal. Dále, že jeho nejoblíbenějším jídlem jsou kuřecí nugetky, které ovšem nemá povolené. "Můj trenér je zakázal snad na celé Jamajce", posteskl si nahlas. Jednou z poslední otázek bylo, jaké dívky se mu líbí, načež Usain jednoznačně odpověděl, že úplně všechny. 

Na závěr dodal, že pokud bude zdravý, rád by se příští rok na ostravskou tretru opět vrátil. "Mám to tu rád", dodal s úsměvem. 

Více info na: www.puma.com/running

Video

vlastní kolekce jamajského sprintera Usaina Bolta
Usain Bolt podepisuje tenisky z vlastní kolekce The Bolt Collection Usain Bolt podepisuje tenisky z vlastní kolekce The Bolt Collection Usain Bolt dostal od pořadatelů model auta Mini Cooper Usain Bolt dostal od pořadatelů model auta Mini Cooper nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze nejrychlejší muž světa Usain Bolt v Praze
autor: Clara

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR