Červené a lásky není nikdy dost

hlavní obrázek

Dnes se slaví svátek, který má u nás v Česku poměrně rozporuplnou pověst. Jedni si na něj potrpí, druzí jej ignorují nebo nenávidí. Ať tak, či tak, láska je krásná a k lásce patří červená. Třeba i v módě.

dámský červený svetr se srdíčky ASOS (€ 45.92) dámský červený svetr se srdíčky ASOS (€ 45.92) pánské červené polo triko Ben Sherman (€ 72.16) pánské červené polo triko Ben Sherman (€ 72.16) dámská červená sukně River Island (€ 34.99) dámská červená sukně River Island (€ 34.99)
 

Den svatého Valentýna je v mnoha zemích po celém světě považován za svátek zamilovaných. Jeho tradice odkazuje na katolického kněze Valentýna, který zemřel mučednickou smrtí a následně byl posmrtně kanonizován. Valentýnův život je opředen mnoha legendami a jedna z nich vypráví o lásce k mladé dívce, která byla popravou tohoto blahoslaveného světce zničena. Před smrtí však ještě stačil dívce poslat vzkaz, který podepsal „tvůj Valentýn“.

Tak vznikla první valentýnka.

A lidé si v den jeho svátku posílají zamilovaná psaníčka dodnes. Možná nejkrásnější jsou ta tajemná bez podpisu, jejichž autora musí adresát hádat. Svátek tak hraje do karet všem platonickým láskám, ostýchavým milencům i milovníkům romantiky. Rády si ho užívají i některé zamilované páry, pro které je skvělou příležitostí vyjádřit si svou náklonnost nějakým dárkem, večeří či zajímavým programem.

Láska nebo komerce?

Má to ovšem i stinné stránky. Stejně jako při spoustě jiných příležitostech je tento den komerčně „znásilňován“. Ze všech výloh a reklam se na nás sype hromada srdíček a sloganů, které mají prodejcům zaručit vyšší zisky, a ne všem je to po chuti. Idealisti zbrojí proti konzumu, staromilci volají po májové tradici pod rozkvetlou třešní a ti láskou zrovna zklamaní třeba i trochu trpí. Pravdou však zůstává, že má každý právo zaujmout vlastní postoj a oslavit nebo neoslavit si dnešní den po svém. Tak slavte, jestli chcete, či ignorujte, pokud k tomu máte důvod.  A hlavně se nenechte otrávit.

Na Salonu volíme pro dnešní den červenou.

Je to barva lásky, vášně i extravagance a v dámském i pánském šatníku má rozhodně své místo. Navíc se s ní dá zajímavě čarovat, takže i pojetí vašeho outfitu může být různé. Měkčí tóny a lehké vzory působí více romanticky, ostřejší barva nebo kontrastní kombinace naopak přidá na dravosti a sex-appelu. 

Obecně platí, že jasnější a zářivější odstín zdůrazní nedostatky pleti, tmavší tón či vínová naopak příjemně utlumí. Světlým typům půjdou k pleti spíš teplejší či do oranžova laděné odstíny, k tmavší a snědé pleti naopak ty chladnější a do modra. Toužíte-li působit mladistvým dojmem, nebojte se rozverných doplňků, nadkolenek, brýlí a infantilních kabelek v jahodovém duchu ala lolita, ke klasice a sexy eleganci patří rudá, lesk a kvalitní materiály, krvavě-ohnivé tóny v kombinaci s černou a drsnějším střihem z vás udělají ženu vamp. Pánové mohou sáhnout třeba po červené kravatě či košili, která zalichotí jejich egu, nebo doplnit džíny červeným trikem, které rozzáří a působí optimisticky. A navíc – rudá rtěnka, spodní prádlo či lak na nehty je prostě věc, která nikdy z módy nevyjde.

Vybrané modely pochází z amerického e-shopu ASOS.

dámské červené šaty Hybrid (€ 62.50) dámské červené šaty Hybrid (€ 62.50) dámské červené šaty Hybrid (€ 111.50) dámské červené šaty Hybrid (€ 111.50) dámské červené šaty Dahlia (€ 74.35) dámské červené šaty Dahlia (€ 74.35) pánské červené triko Ben Sherman (€ 32.80) pánské červené triko Ben Sherman (€ 32.80) pánské červené triko s potiskem ASOS (€ 15.74) pánské červené triko s potiskem ASOS (€ 15.74) pánské červené tričko Selected (€ 19.23) pánské červené tričko Selected (€ 19.23) dámské červené šaty Hybrid (€ 111.50) dámské červené šaty Hybrid (€ 111.50) červené krajkové spodní prádlo Pleasure State červené krajkové spodní prádlo Pleasure State dámské červené spodní prádlo Elle Macpherson dámské červené spodní prádlo Elle Macpherson červená čelenka s mašlí ASOS (€ 39.36) červená čelenka s mašlí ASOS (€ 39.36) pánský červený svetr Jack & Jones (€ 32.80) pánský červený svetr Jack & Jones (€ 32.80) pánské červené kalhoty Humor (€ 104.96) pánské červené kalhoty Humor (€ 104.96)
autor: S láskou Váš Salon :)

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR