Ceny Czech Grand Design 2010

hlavní obrázek

Je tomu letos již popáté, co Akademie designu České republiky vyhlásila v sobotu 12. února vítěze Cen Czech Grand Design.

Slavnostním večerem provázel moderátor Marek Eben. Slavnostním večerem provázel moderátor Marek Eben. Vyhlášení Cen Czech Grand Design se konalo ve Stavovském divadle letos již popáté. Vyhlášení Cen Czech Grand Design se konalo ve Stavovském divadle letos již popáté. Vystoupení sólistů Národního divadla, Luďka Velemi a Tomáše Krejčího, doplnil zpěvák italských kantilén a čerstvý objev z liberecké pizzerie, Onuffrio Borelli. Vystoupení sólistů Národního divadla, Luďka Velemi a Tomáše Krejčího, doplnil zpěvák italských kantilén a čerstvý objev z liberecké pizzerie, Onuffrio Borelli. Velkolepé zakončení společné árie. Velkolepé zakončení společné árie. Autor letošních cen pro vítěze, designér Petr Babák. Autor letošních cen pro vítěze, designér Petr Babák.
 

Slavnostní předávání se odehrálo v pražském Stavovském divadle a neslo se nejen v duchu Itálie, tedy země designu zaslíbené, ale i pro toto divadlo neodmyslitelné opery Dona Giovanniho. Večerem provázel již tradičně moderátor Marek Eben, který vždy krátce pohovořil nejen s oceněnými, ale i předávajícími, mezi nimiž nechyběla operní pěvkyně Soňa Červená, herečka Libuše Šafránková, režisérka Helena Třeštíková, ministr kultury Jiří Besser a řada dalších významných českých osobností.

Letošními vítězi Cen Czech Grand Design za rok 2010 se stali:

Designér roku: Studio Olgoj Chorchoj
Módní designér: Hana Zárubová
Grafický designér: Robert V. Novák
Fotograf roku: Ester Havlová
Obchod roku: Galerie Křehký
Výrobce roku: Ton
Objev roku: Jan Plecháč
Síň slávy: Alena Adlerová
Grand Designer: Studio Olgoj Chorchoj
Cena veřejnosti: René Šulc

Stejně jako v minulých letech uvede Česká televize záznam slavnostního večera Czech Grand Design na programu ČT2, a to tuto sobotu 19. února od 19 hod. Na záznam se můžete podívat i přímo na webu ČT.

Na vyhlášení vítězů navazuje i výstava nazvaná Vítězové 2010 v Malé galerii Rudolfina. V architektuře studia Olgoj Chorchoj se zde představí návrhy nejen vítězů, ale i všech nominovaných designérů. Výstava potrvá do 1. dubna 2011.

Výstava Vítězové 2010
Malá galerie Rudolfinum
Praha 1

Více info na: www.galerierudolfinum.cz

V kategorii Cena veřejnosti, kterou vybírají čtenáři, získal nejvíce hlasů designér René Šulc. V kategorii Cena veřejnosti, kterou vybírají čtenáři, získal nejvíce hlasů designér René Šulc. Objevem roku se stal designér Jan Plechač za sedací mobiliář Icons. Objevem roku se stal designér Jan Plechač za sedací mobiliář Icons. Grafický designér roku Robert V. Novák. Grafický designér roku Robert V. Novák. Oceněná fotografka roku Ester Havlová. Oceněná fotografka roku Ester Havlová. Cenu Designér roku získalo studio Olgoj Chorchoj, mimo jiné i za svůj návrh sáňek pro značku Ton. Cenu Designér roku získalo studio Olgoj Chorchoj, mimo jiné i za svůj návrh sáňek pro značku Ton. Kolekce lamp Teo pro Brokis navržené studiem Olgoj Chorchoj. Kolekce lamp Teo pro Brokis navržené studiem Olgoj Chorchoj. Sedací mobiliář Icons designéra Jana Plecháče. Sedací mobiliář Icons designéra Jana Plecháče. Cenu Módní designér roku letos obdržela návrhářka Hana Zárubová za kolekci no.kolo a fix-you. Cenu Módní designér roku letos obdržela návrhářka Hana Zárubová za kolekci no.kolo a fix-you. Oceněný obchod roku galerie Křehký. Oceněný obchod roku galerie Křehký. Výrobcem roku se stala společnost Ton za svoji kolekci nábytku 2010. Výrobcem roku se stala společnost Ton za svoji kolekci nábytku 2010.
autor: Clara

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR