Bojujme proti AIDS

hlavní obrázek

Společnost H&M a organizace Designers Against AIDS spojily své síly v bitvě proti AIDS a spolu se známými návrháři, hudebníky a umělci uvádějí na trh novou kolekci oblečení nazvanou Fashion Against AIDS.

zpěvačka Rihanna zpěvačka Rihanna zpěvák Ziggy Marley zpěvák Ziggy Marley zpěvačka Nina Persson zpěvačka Nina Persson zpěvák Timbaland zpěvák Timbaland kapela Good Charlotte kapela Good Charlotte
 

Smyslem této kolekce je upozornit na problém HIV/AIDS a přimět mladé lidi, aby mu věnovali více pozornosti. V současné době je virem infikováno dvanáct milionů mladých lidí ve věku 15 - 24 let.

Smutné statistiky

„Padesát procent lidí, kteří jsou čerstvě infikováni virem HIV, spadá právě do věkové skupiny mezi 15 a 24 lety, a proto cítíme naléhavou potřebu něco pro tuto cílovou skupinu udělat. Doufáme, že díky propojení módy a hudby přimějeme tyto lidi, aby se „zastavili a zamysleli“, jak zní i výzva na jednom z modelů této kolekce,“ prohlašuje zakladatelka neziskové organizace Designers Against AIDS (Umělci proti AIDS) Ninette Murck.

„Ve věkové skupině 15 - 24 let se každých 15 vteřin nakazí jeden člověk virem HIV. Nakupování ještě nikdy nemělo takový význam. Záleží na každém prodaném kusu oděvu“, upozorňuje zakladatelka iniciativy YouthAIDS Kate Roberts.

Slavní nemocným

Na kolekci Fashion Against AIDS se podíleli kromě jiných i zpěvačka Rihanna, modelka Jade Jagger, kapely My Chemical Romance, Scissor Sisters, zpěvačka Nina Persson, nebo zpěváci Tiga, Timbaland a Ziggy Marley.

Kolekce se skládá z triček, tílek a svetrů s kapucí. Všechny modely jsou ozdobeny potiskem a cedulka u krku nese jméno jeho autora. Některé nápisy jsou jemné a nevtíravé, jiné se ozývají nahlas. Nápis návrhářky Katharine Hamnett, vyvedený velkými černými tiskacími písmeny na bílém pozadí, křičí „POUŽÍVEJTE KONDOM!“. Naopak kostkovaný potisk zpěváka Tigy pokrývající celý model vyzývá k tichému zamyšlení. Některé kostky mají jinou barvu a reprezentují lidi zasažené virem.

Kolekce Fashion Against AIDS bude k dostání v obchodech H&M od února 2008. Ceny jednotlivých modelů se pohybují od 199 do 899 Kč. Všechny oděvy jsou vyrobeny ze 100% organické bavlny s certifikátem a jsou opatřeny zvláštní visačkou, na které stojí: „This might be the most important piece of clothing you’ve ever had your hands on.“ (Toto může být ten nejdůležitější kus oblečení, který jste kdy měli v rukách).

Více info na: www.hm.com

autor: redakce

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR