Bizzar Bazaar opět v Plzni

hlavní obrázek

Letošní již dvanáctý ročník prodejní výstavy Bizzar Bazaar otevře své dveře již tuto středu 4. dubna v 15 hodin, a to opět v budově starého nádraží na Jižním předměstí Plzně. 

loňský Bizzar Bazaar loňský Bizzar Bazaar loňský Bizzar Bazaar loňský Bizzar Bazaar loňský Bizzar Bazaar loňský Bizzar Bazaar pořadatelky Bizzar Bazaar - Adéla Svobodová, Tereza Koderová a Jana Matějíčková pořadatelky Bizzar Bazaar - Adéla Svobodová, Tereza Koderová a Jana Matějíčková letošní konání Bizzar Bazaaru letošní konání Bizzar Bazaaru
 

Prodejní výstava mladých českých tvůrců a designérů nakombinovaná s netradičním blešším trhem s názvem Bizzar Bazaar proběhla poprvé v roce 2009.  

Stejně jako v předešlým ročnících i letos se mohou návštěvníci těšit na nové kolekce mladých designérů a netradiční bazar s oblečením. K dostání budou jak ručně vyráběné šperky, tak designové módní i bytové doplňky, nové i obnošené oblečení, staré vinylové desky, komiksy nebo knihy. 

Podobné akce jsme znaly z ciziny a v Plzni nám chyběly. První bazar jsme uspořádaly čistě pro naše potěšení, pro kamarády a přátele,“ osvětluje vznik Bizzar Bazaaru jedna z pořadatelek Adéla Svobodová, která sama tvoří pod značkou Schmucig. 

Netradiční design market a bleší trh 

Prodejci, kteří na Bizzar Bazaar nabídnou své kousky, jsou pečlivě vybíráni. Nenarazíte zde na tuctovou bižuterii nebo seprané hadříky, které již dávno vyšly z módy. 

Jde o bleší trh v tom nejlepším slova smyslu. Oblečení, které zde prodejci nabízí, je často značkové, velice zachovalé a koupíte ho za pakatel. Minulý rok jsem zde pořídila značkový a téměř nenošený kabátek za devadesát korun,“ říká módní blogerka Jana Poncarová, jedna z pravidelných návštěvnic Bizzar Bazaaru. 

Proč zrovna Jižák? 

Pořadatelky Bazaaru si budovu starého nádraží na Jižním předměstí vybraly především pro svoji neopakovatelnou atmosféru. Kontrast mezi novými designovými doplňky a starou industriální architekturou je provokující. 

Ta budova má úžasnou atmosféru a navíc si skvěle rozumíme s lidmi ze sdružení Johan, od kterého si prostory pronajímáme,“ doplnila Jana Matějíčková. 

A koho na Bizzar Bazaar můžete vidět?

Schmucig shop  - první plzeňský originální fashion shop 

Winonne  - šperky, doplňky

BOdesign  - placky, šperky, magnetky, kresby

Badge - šperky ze starých počítačů

My obsession - queers, gothic, fetish oděvy

Mina - brože a doplňky do bytu

Šárka Schmelzerová - porcelán a porcelánové šperky

Plazma Lab – oblečení

autor: Clara

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR