Hope: Beznadějný sever

hlavní obrázek

V módě švédské značky Hope se snoubí chlad a ležérní nonšalance. Styl, který bychom s ledovým klidem mohli nazvat přezíravou lhostejností, však stojí na dobře vypracovaném detailu.

pánská sněhově bílá parka a černé kalhoty Hope pánská sněhově bílá parka a černé kalhoty Hope pánský šedý kabát, černé kalhoty a taška Hope pánský šedý kabát, černé kalhoty a taška Hope
 

Stejně jako v klasickém filmu režiséra Ingmara Bergmana Sedmá pečeť rozehrává středověký rytíř svou šachovou partii se smrtí, aby našel odpověď na otázky ohledně víry a smyslu života, i designéři Hope se střetávají nad jedním stolem, aby sehráli boj s módním ďáblem a vynesli na světlo boží oděvy syrové a chladné jako neúrodná severská krajina. Jejich celkově hrubá a ostrá nálada silně evokuje bezvýchodnou bergmanovskou poetiku a sám šachovnicový vzor je přítomen v černo-bílém úpletu.

Bergmanovská poetika v módním světe

Vše je postavené na kombinaci materiálů. Kožené kalhoty a vysoké boty zjemňuje teplý úplet a mačkaná látka navozuje pocit drsnosti a křehkosti zároveň.  Severský předobraz pracujícího muže je v jednotlivých modelech ztělesněn zkrácenou délkou kalhot, ohrnutými nohavicemi a flanelovou košilí s kostkou.

Pustou přírodu ostrova Fårö, kde sám Bergman žil a tvořil, můžeme pocítit v určité jednoduchosti a rezervovanosti celé kolekce. Modely jsou často jednobarevné, mají strohé a rovné linie a využívají barvy přítomné v podzimní a zimní krajině ostrova a jeho nekonečných skalnatých plážích, obklopených kosodřevinou zničenou častými větry. Hlavní slovo mají odstíny šedé, modré a béžové, off-whitově bílá a okrová barva písku.

Chrabrost i cit v jednom

Kolekce „The Seventh Seal“ pro podzim a zimu 2010 je šitá na míru všem, kdo preferují elegantní klasiku v nevázaném duchu, touží vypadat mužně a něžně zároveň a libují si v rozhalenkách, hladkých svetrech a zdánlivě neupravených, nezakasaných košilích (dámskou část kolekce, včetně minikolekce Capsule vytvořené ve spolupráci s Ninou Persson si můžete prohlédnout zde). 

Více info na: www.hope-sthlm.com

pánská světlá košile a černé kalhoty Hope pánská světlá košile a černé kalhoty Hope pánský béžový rozepínací svetr s kapsami a černé kalhoty Hope pánský béžový rozepínací svetr s kapsami a černé kalhoty Hope pánský šedý pulovr a černé kalhoty Hope pánský šedý pulovr a černé kalhoty Hope pánský černý rozepínací svetr a černý kalhoty Hope pánský černý rozepínací svetr a černý kalhoty Hope pánská modrá bavlněná košile a pískové kalhoty Hope pánská modrá bavlněná košile a pískové kalhoty Hope pánský černobílý pruhovaný svetr a černé kožené kalhoty Hope pánský černobílý pruhovaný svetr a černé kožené kalhoty Hope pánský šedý svetr z jehněčí vlny a černé kožené kalhoty Hope pánský šedý svetr z jehněčí vlny a černé kožené kalhoty Hope pánský okrově hnědý pulovr, šedé kalhoty, okrová kabela Hope pánský okrově hnědý pulovr, šedé kalhoty, okrová kabela Hope pánská flanelová košile a černé kalhoty s proužkem Hope pánská flanelová košile a černé kalhoty s proužkem Hope pánská bavlněná košile bez límce s potiskem bílo-modrá kostka, šedé kalhoty Hope pánská bavlněná košile bez límce s potiskem bílo-modrá kostka, šedé kalhoty Hope pánská vínová bavlněná košile a šedé kalhoty Hope pánská vínová bavlněná košile a šedé kalhoty Hope pánské bílé triko a šedé kalhoty Hope pánské bílé triko a šedé kalhoty Hope pánský modrý pulovr a tmavé kalhoty s tkanicí v pase Hope pánský modrý pulovr a tmavé kalhoty s tkanicí v pase Hope pánská bundička, kostkovaná košile a modré kalhoty Hope pánská bundička, kostkovaná košile a modré kalhoty Hope pánská šedá kožená bunda a kalhoty Hope pánská šedá kožená bunda a kalhoty Hope pánská černá voděodolná bunda s voskovým povrchem Hope pánská černá voděodolná bunda s voskovým povrchem Hope
autor: Stela

Komentáře

Reaguj
Anonymous Reaguj ko -1 ok +1

Dobrý den. Nemohl jsem nereagovat. Článek mě zaujal svým vytříbeným stylem a donutil bléže pohlédnout na modely, o kterých se zmiňuje. Ač nejsem žádný módní znalec a na stránky Salon.cz jsem se dostal díky mé přítelkyni, značka Hope mě velmi zaujala.

Meggie salon.cz Reaguj ko -1 ok 0

Hezký den. Jsme rádi, že vás článek zaujal. Vaše pochvala je pro nás odměnou a výzvou snažit se dál. Já osobně mám moc ráda módu s příběhem a o to raději o takové píšu. Snad vás potěší i další články.

 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR