BEAUX: Snové avantýry Jakuba Janovského

hlavní obrázek

Rok po první Jakubově kolekci, která vyprovázela BEAUX {bó} do světa české alternativní módy, přichází další, tentokrát snová kolekce. 

dámské triko s potiskem BEAUX dámské triko s potiskem BEAUX dámské triko s potiskem BEAUX dámské triko s potiskem BEAUX dámská sukně s potiskem BEAUX dámská sukně s potiskem BEAUX
 

Sen jako noční můra, zhmotněné sny spícího chlapce a poetika textu Egony Bondyho jsou hlavními motivy potisků nové kolekce. Trika, mikina, sukně, náramky - vše šité a vyrobené výhradně v České Republice.

Motiv dvou dámských trik nesoucí název Je krása snu tu znám vznikl před dvěma lety pro výstavní projekt Papírový hlavy/odkaz českého undergroundu ve vizuálním umění jako ilustrace k básni Egona Bondyho.

Motiv mikiny a sukně nakreslil Jakub přímo pro svou kolekci. Kresba Panenka na sukni vyjadřuje zvláštní napětí mezi hadem a panenkou. Divák se nikdy nedozví, zda jde o hru, smrtící útok, nebo noční můru plnou  archetypálního zla. Je vůbec možné s hadem si hrát?

Kresba se spícím chlapcem na mikině a pánském triku nazvaná Nevinnost? znázorňuje rozpor snu a reality a zároveň tenkou hranici mezi nimi - nevinnost spícího chlapce v kontrastu s dětskou fantazií, sny, o kterých si dospělí jen mohou nechat zdát.

Kolekce oblečení je doplněna plastovými náramky ve dvou barevných provedeních. Náramky pocházejí z autorské dílny Sabiny Psotkové Studio PES.

Label BEAUX {bó} funguje na českém trhu s nezávislou módní tvorbou od srpna 2011 a jeho cílem je nabourat vžité představy o „triku s potiskem“ propojením současného výtvarného umění se street wearem. Transformací výtvarných děl z pláten, grafik a zdí na oblečení kvalitních střihů a materiálů vznikají za aktivní účasti umělců ucelené autorské kolekce v limitovaných edicích.

Jakub Janovský  (*1984)

Absolvent AVU 2010. Další tvorbu Jakuba Janovského si můžete prohlédnout zde

Více informací a fotografií naleznete na stránkách značky www.beaux.cz

mikina s potiskem BEAUX mikina s potiskem BEAUX náramek s potiskem BEAUX náramek s potiskem BEAUX náramek s potiskem BEAUX náramek s potiskem BEAUX pánské triko s potiskem BEAUX pánské triko s potiskem BEAUX
autor: Jana

Komentáře

Reaguj
 
Obchod nez kožešin Stránky archivovány Národní knihovnou ČR

Je nám líto, ale komentáře mohou přidávat pouze zaregistrovaní a přihlášení čtenáři.

Máte-li účet na stránkách Facebook a rádi byste se přihlásili přes něj, pak klikněte na tlačítko níže a povolte aplikaci SALON.

Přihlaš se

Jste-li už na SALONu zaregistrovaní, pak se můžete přihlásit zde:

Nejste-li na SALONu ještě zaregistrovaní a měli byste zájem, pak klikněte na tlačítko níže. K registraci je zapotřebí pouze vaše křestní jméno či přezdívka, email a heslo.

Registruj se